TRE Fest
FESTIVAL / KONCERT / Hudba – Blues, Elektronika, Hip-hop / Rap, Jazz, Klasika, R&B, Rock

TRE Fest

14. dubna – 15.4. od 19:00
Klášter Broumov, Broumov
Vstupenka do mobilu
od 190 do 380 Zobrazit ceny
prodej do 14. dubna

Festival pass (pá + so)

Festival pass platí jak na pátek, tak na sobotu.

Základní cena 380 Kč Koupit

Pátek 14. 4.

Soulkostel, Vernéřovice (Voj & 3ska + Katastr + Mutanti hledaj východisko)

Základní cena 190 Kč Koupit

Sobota 15. 4.

Dřevník, Klášter Broumov (Jan P. Muchow & The Antagonists + Manon Meurt)

Základní cena 290 Kč Koupit

O akci

Jan P. Muchow & The Antagonists a další kapely vystoupí na dvoudenním multižánrovém TRE Festu, který v polovině dubna propojí tři místa na Broumovsku: vernéřovický Soulkostel, broumovský Dřevník a bar Terno. 

 

PÁTEK 14. dubna – Soulkostel, Vernéřovice

Voj & 3ska (alternative-electronica)

Společný projekt zpěváka a skladatele VOJ a DJe a producenta 3SKA.

 

Katastr (rock elektroniczny)

Katastr, táborský experimentální "two men project" Jana Svačiny (Please The Trees, Veena) a Patrika Kučery (ex C, ex Waawe) inspirovaný jak kraut rockem a psychedelii let 70., elektronickou a ambientní hudbou 90. let (Orbital, Aphex Twin, Underworld, Warp Records) tak zároveň soudobou experimentální a noise elektronickou scénou (Health, Holy Fuck, Beak).

 

Mutanti hledaj východisko (hip-hop, alternativa / indie)

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan VejražkaJiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku).

 

SOBOTA 15. dubna – Dřevník, Klášter Broumov

Jan P. Muchow & The Antagonists (film music)

Že je Jan P. Muchow nejen zakladatelem kultovní Ecstasy of Saint Theresa a vyhledávaným producentem i remixérem, ale také jedním z nejoceňovanějších skladatelů filmové hudby, je věc dobře známá. Během dvaceti let Muchow složil hudbu k více než třiceti filmům. V několika filmech si i zahrál a hned svým hereckým debutem v hlavní roli filmu Šeptej se stal symbolem části generace 90. let. Přesto se Muchow rozhodl ve filmové tvorbě věnovat výhradně komponování hudby. Že to bylo rozhodnutí správné dokazuje výčet ocenění, která Muchow za svoji filmovou hudbu obdržel.
Muchowa, jako "protagonistu" hudebního obsahu, doprovodí šestice "antagonistů": Ema Brabcová (Luno, Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs), Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno), Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet) a Jenovéfa Boková. Těšit se můžete například na dnes již legendární Lucky Boy z filmu Samotáři, temnou baladu Lay Down ze snímku Ve stínu, aktuální Cowboy of The River z Teorie tygra nebo westernovskou Out of Shadow z polského filmu Yuma.

 

Manon Meurt (shoegaze/post-rock/dream pop)

Krása, hluk, chvění. Manon Meurt každým koncertem překračují svůj shoegaze stín a zhmotňují se v prostoru plném intimních emocí, křehkosti a zranitelnosti.

Rakovnické kvarteto ve složení Kateřina Elznicová, Kryštof Korčák, David Tichý a Jiří Bend s lehce dekadentním názvem, nechávajícím umírat Nezvalovu osudovou lásku, je vnímáno jako už etablovaná formace domácí nezávislé scény.

 

SOBOTA 15. dubna – Bar Terno, Broumov

Patrick Saur Nichols (rap, trap, house)

Pats je rapper, vypravěč, skladatel a performer. Jeho lyrický vesmír sahá od klasického rapu a party rapu až po existencionalismus a historii. Ať už jde o trap, disco, boom-bap nebo house, pokaždé je zaručen komplexní zážitek.

Pats v současné době pracuje na zastřešujícím projektu "First Season", který běží od roku 2021 a bude s ním pokračovat v několika dalších letech. Cílem projektu je zkoumat rap jako žánr, hrát si s hudbou a zkoušet nové výrazové prostředky.

 

Festival je součástí hudebních rezidencí „Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita“.

Více informací

Voj & 3ska | Facebook

Katastr | Facebook

Mutanti Hledaj Východisko | Facebook

Manon meurt | Facebook

Jan P. Muchow & The Antagonists | Facebook

Pats Nichols | Oslo | Facebook

 

Hortus Musicalis Broumov

Projekt "Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita" rozšiřuje nabídku Vzdělávacího a kulturního centra Broumov o nové programy, posiluje kapacitu instituce, včetně posílení spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Norskem, a zároveň přispívá k rozvoji regionu a k posílení soudržnosti místní sociálně různorodé komunity.

 

Klášter Broumov

Klášter Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum | Facebook