Předprodej byl ukončen

Pavel Klusák: Uvnitř banánu
KONCERT / Hudba

Pavel Klusák: Uvnitř banánu

úterý 28.3.2023 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Zapadlé příběhy, outsider art a art brut v hudbě.

V knize Uvnitř banánu, která je něco mezi příručkou a prózou, zpracovává Pavel Klusák v krátkých encyklopedických heslech hudbu jedinečných osudů a technik, často ze vzdálených okrajů scény, tvorbu duševně nemocných autorů stejně jako zkrachovalých labelů.

Více informací

,,Příručky se většinou soustředí na informace, tuto však víc zajímá vyprávění příběhů. Co mají tyto příběhy společné? Hudebníky, kteří neprožívali konvenční úspěch, nevítězili v žebříčcích a celkově nezapadají do věku popularity. U outsiderů však přesto roste stranou jejich příběh jako nenahraditelná zpráva. Všemi šedesáti hesly pak nenápadně prochází téma hodnot a jejich relativity, jak ji dokáže vyjevit hudba. Existují zpěvačky, muzikanti, nahrávky, události a producenti, kteří jakoby vůbec nesplňovali obvyklá kritéria na ,hodnotnou, hudbu. A přece si jich ceníme: když si to uvědomíme, možná nás napadne, že bychom svá měřítka měli uvolnit a uvažovat o nich jinak.“

V Pardubicích Pavel Klusák svoji knihu Uvnitř banánu představí nejen formou autorského čtení, ale i audiovizuálními vstupy.

Pavel Klusák (1969) je hudební publicista. Zaměřuje se na současnou hudbu, především nezávislou a experimentální. Dlouhodobě se věnuje vztahu hudby a společensko-politického dění. Působil v časopisu Týden, Respektu, Lidových novinách, HIS Voice, A2, spolupracuje s Českým rozhlasem, pořádá poslechové pořady. V roce 2021 mu vyšla kniha Gott. Československý příběh (nakl. Host), za kterou obdržel cenu Magnesia litera hned ve dvou kategoriích (publicistika a Kniha roku).

Další akce pořadatele

LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) • Korhan Futacı - 26. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Iva Bittová & Duo Jedlinský - Fischer - 6. října od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Sabiwa (TWN/D) • Liew Niyomkarn (THA/BE) • sorbitol drops - 20. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice