Předprodej byl ukončen

Dust in the Groove
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

Dust in the Groove

středa 1.3.2023 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Sedmičlenný brněnský ansámbl, který se pohybuje na poli soudobé hudby a experimentálního jazzu zavítá se speciálním akustickým setem k 10 letům své existence poprvé do D29. 

Kapela Dust in the Groove se pohybuje na pomezí improvizace, experimentálního jazzu a soudobé hudby. Hutné groovy se prolínají s jemnými témbry, melodiemi i hlukovými pasážemi. Autorská hudba Radima Hanouska dává velký prostor individuální i kolektivní improvizaci a hledání nových zvukových možností. Většina členů DITG je aktivní na poli experimentálního jazzu i soudobé hudby, což umožňuje obsáhnout obě interpretační emocionální polohy, expresivní jazzovou i precizní a jemnou témbrovou. Na hudební scéně působí toto uskupení již od roku 2013 a na své desetileté výročí vybírá nejzajímavější kompozice ze své diskografie a dává jim nový kabát. Nový zvuk DITG kromě přepracovaných aranží přináší i nový člen kapely, francouzský kontrabasista Yoram Rosilio a elektronika bubeníka Jakuba Švejnara.

Více informací

Dust in the Groove aktivně spolupracují s norským skladatelem a trumpetistou Didrikem Ingvaldsenem, švýcarským skladatelem a trombonistou Rolandem Dahindenem a rakouským saxofonistou a lídrem Vienna Improvise Orchestra Michaelem Fischerem. Častá je i spolupráce kapely s výtvarníky a tanečními performery. Mimo koncertní činnost se tento projekt věnuje workshopům Malujeme hudbu určeným dětem a klientům s mentálním postižením.