Předprodej byl ukončen

Večer s nakladatelstvím Host ※ Petr Hruška & Patrik Banga
VÝSTAVA / Umění

Večer s nakladatelstvím Host ※ Petr Hruška & Patrik Banga

čtvrtek 9.3.2023 od 19:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Patrik Banga a Petr Hruška. Autorská čtení dvou výrazných spisovatelů, jejichž knihy v loňském roce vydalo brněnské nakladatelství Host

Petr Hruška (1964) je nejen básník, ale také scénarista, literární historik a vědec. Pracuje v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, vyučuje střídavě na MU v Brně a OU v Ostravě. Spoluorganizuje literární festivaly, pořady a výstavy. Je také držitelem několika literárních ocenění (Ceny Jantar, Státní cena za literaturu, Drážďanská cena lyriky, Premio Piero Campi). V Pardubicích představí svou nejnovější sbírku básní Spatřil jsem svou tvář.

Patrik Banga (1982) je novinář, bloger, spisovatel a hudebník. Od roku 2007 pracuje pro server iDNES.cz, dva roky působil také ve zpravodajství České televize. Známé je také jeho angažmá v kapele jeho bratra Radovana Gypsy.cz, kde hrál na kytaru a zpíval. V roce 2022 mu vyšla kniha Skutečná cesta ven, ve které popisuje, jak se dostal z romské čtvrti mezi novináře předních českých médií. Je ale také o tom, jak těžké bylo uniknout ze stereotypů, předsudků i drama-tických zkušeností romské komunity na pražském Žižkově devadesátých let.

Večerem provede a nakladatelství Host představí jeho art director Martin Stöhr.