Předprodej byl ukončen

Trať off the rails w/ Nina Pixel, Gnäw,  Ssnurssla
KONCERT / Hudba – Elektronika, Folk / Country, Worldmusic

Trať off the rails w/ Nina Pixel, Gnäw, Ssnurssla

sobota 25.3.2023 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Trať je kočovný festival, který prostřednictvím hudby, divadla a výtvarného umění každoročně oživuje opuštěné nádražní prostory po celém Česku. Akce Trať off the rails představuje jeho výjimečné vykolejení mimo hlavní trasu do prostor D29. V rámci kurátorovaného večera se představí trojice hudebních projektů využívajících různé přístupy k experimentování s motivy folkové hudby a jejich propojení se současným elektronickým zvukem.

V Čechách usazené duo Gnäw tvoří íránský hudebník Arash Ghasem a finský rodák Simo Hakalisto. Ve svých experimentálních hudebních kompozicích využívají tradiční perské a finské nástroje, které kombinují s modulárními syntezátory. Prostřednictvím improvizace vytváří tranzovní zvukové krajiny s jistou dávkou psychedelie a zadumanosti.

Nina Pixel je slovenská konceptuální zvuková umělkyně, využívající kombinaci field recordingů, vokálních samplů, tradičních slovenských dechových a perkusivních nástrojů, syntezátorů a bicích automatů. Její album Ancestral Archeology, vydané loni na podzim pod labelem Weltschmerzen představuje současnou hudební re-imaginaci tradiční slovenské kultury prostřednictvím recyklace folklorních motivů, jejich propojení s prvky klubové hudby a nabourávání starých narativů pomocí queer a feministických perspektiv.

Brněnský promotér, DJ a spoluzakladatel AVA kolektivu Ssnurssla se v závěru akce představí s hybridním DJ/live setem využívajícím kazetové nahrávky a field recordings. Jeho dobrodružné sety propojují současnou klubovou hudbu, komplexní a abstraktní rytmické struktury a introspektivní, beztížné, psychedelické pasáže. 

Vystupující

Nina Pixel (SK) – web / youtube

Další akce pořadatele

Rie Nakajima (JP) • Válek / Merta / Tarnovski: Metal - 23. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice