Předprodej byl ukončen

Pudl a pudr
DIVADLO / Představení – Činohra, Muzikál / Hudba / Umění

Pudl a pudr

středa 19.7.2023 od 20:30
Letní divadlo, Jeseník

O akci

Pudl a pudr

aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách

Muzikál Pudl a pudr roztančený v rytmu disco-opery diváky přenese do doby počátků barokního divadla v Čechách.

Jeden je básník, druhý skladatel. Poznali okázalost karnevalů, slávu komedie i lesk italské opery. Divadlo mají v srdci i pod kůží a k tomu podědili geniální talent. Ale co s ním v Praze sedmnáctého století? Poznejte s námi osudy bratrů, kteří potřebovali splatit otcův dluh, a proto (ne)ovlivnili dějiny českého barokního divadla.

„Barvitá encyklopedie divadla psaná zpěvem, tancem, a hlavně vyzrálým komediálním herectvím i pěvectvím,“ popsal divadelní kritik Vladimír Just.

  • režie: Petr Hašek

  • scénář a dramaturgie: Helena Koblischková

  • hudba: David Hlaváč a Tomáš Hanzlík

  • scéna a kostýmy: Jitka Nejedlá

  • choreografie: Martin Talaga

  • hrají: Petr Šmíd, Vojtěch Franců, Kristýna Matěj Dámová, Lucie Valenová, Tereza Bortlová, Bartoloměj Veselý

 

O SOUBORU

Geisslers Hofcomoedianten

Geisslers Hofcomoedianten přes dvacet let tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilují ale o rekonstrukci původních barokních her a předloze dávají současný rozměr, objevují nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 Geisslers pravidelně hrají na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Od svého počátku jsou Geissleři součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS. Každoročně v létě vyráží soubor na turné napříč Českou republikou a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel oživuje místa s divadelní historií.

Více informací

Představení proběhne na scéně letního divadla Jeseník ve Smetanových sadech. Vstup do prostoru hlediště bude možný od 20:00.

Odkaz na mapu naleznete zde: Google Maps

Nákup vstupenek bude možný i na místě před začátkem představení do naplnění kapacity.

Pořadatel

Geisslers Hofcomoedianten