Antonín Dvořák – RUSALKA - Dvořákův festival
FESTIVAL / Hudba – Klasika

Antonín Dvořák – RUSALKA - Dvořákův festival

sobota 12. srpna od 20:00
Na lodi pod zámkem v Nelahozevsi, Nelahozeves
Vstupenky
Cena 400
prodej do 12. srpna

O akci

Poznejte Dvořákův festival na lodi Florentina a užijte si nezapomenutelný večer s prvotřídními umělci přímo na palubě!

 

Účinkující: Sólisté Národního divadla v Praze

TEREZA MÁTLOVÁ – Rusalka

LUCIE HILSCHEROVÁ – Ježibaba

MARTIN ŠREJMA – Princ

JAROSLAV PATOČKA – Vodník

ZDENĚK KLAUDA – klavírní doprovod

 

Pořadatel: Dvořákův festival

 

Program: Antonín Dvořák - Rusalka

 

Důležité informace k nalodění:

Připlutí do Kralup nad Vltavou, přístaviště v 17 hod. (možnost rezervace míst v restauraci pro návštěvníky koncertu tel. +420 601 001 592)

Vyplutí z Kralup nad Vltavou na koncert v 19.15 hod.

Koncert na palubě lodi pod zámkem v Nelahozevsi, poté návrat zpět do Kralup nad Vltavou.

 

 

 

Více informací

https://www.dvorakuvfestival.cz/koncert/nelahozeves/

 

Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka. Vystudovala hru na flétnu, klavír a zpívala v Kühnově dětském sboru. Absolvovala operní zpěv na Hudební akademii múzických umění v Praze a Bratislavě a stále se zdokonaluje u slavného pěvce a pedagoga Vladimíra Chmela. Zúčastnila se mnoha mistrovských kurzů, mimo jiné u prof. Helmutha Rillinga na stuttgartské Bachově Akademii. Hostuje v Národním divadle v Praze a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem.

 

Lucie Hilscherová hostuje v Národním divadle v Praze, Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, Divadle J. K. Tyla v Plzni, Slezském divadle v Opavě, Státním divadle v Košicích a Nationaltheater Mannheim.

 

Martin Šrejma absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě Jiřího Kotouče. Během studií se stal laureátem MPS Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2002 a 2004), v roce 2004 mu byla udělena také cena Národního divadla v Praze. V roce 2005 se stal sólistou Státní opery Praha, od roku 2012 je sólistou Opery Národního divadla v Praze.

 

Jaroslav Patočka studoval zpěv nejprve soukromě u předního sólisty Národního divadla v Praze, národního umělce a držitele ceny Grammy Václava Zítka. Později absolvoval Pardubickou konzervatoř. Jeho profesní kariéra započala v operním sboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci a později v Pražském komorním sboru. Zdeněk Klauda se od dětství věnoval skladbě, hře na klavír a na flétnu. Po absolutoriu hudebního gymnázia začal studovat obor dirigování u prof. Hynka Farkače na Akademii múzických umění a studium ukončil v roce 2005. Od té doby je ve stálém angažmá v Národním divadle v Praze. Pravidelně je zván do prestižních evropských operních domů - Bayerische Staatsoper Mnichov, Opera Valencia či Opéra national de Paris.