Předprodej byl ukončen

Vosto5: Stand´artní kabaret
DIVADLO / Představení

Vosto5: Stand´artní kabaret

středa 30.8.2023 od 20:30
Park Stromovka, Humpolec

O akci

Stand´artní kabaret Divadla Vosto5 je pokaždé jedinečné a vždy zcela improvizované představení. Vosto5 jej uvádí již od roku 2003 a měl již přes 230 originálních uvedení. Jeho vznik je spojen s dřívějším projektem Vosto5 – Divadelním Stand´artem – divadlem, kavárnou a tančírnou ve starém vojenském stanu S-65, který byl v letním festivalovém provozu sedm let (2003-2009).

 

Protože je Stand´artní kabaret zcela svobodný improvizační tvar, nestanovují si jeho protagonisté před začátkem záměrně vůbec žádné záchytné body, téma, či jakoukoli kostru. Snaha o předem připravený záměr je ze zkušenosti vždy potrestána strnulostí a nezdarem. Stand´artní kabaret je pokaždé novým dobrodružstvím, jehož jsou aktéři společně s diváky okamžitými tvůrci. Mezi herci a diváky vzniká během předváděné improvizace vzácné sepětí, kdy je divácká zpětná vazba nesmírně důležitá. Standartní kabaret je jedinečnou okamžitou „dílnou“ situací, rozvíjení témat a pointování gagů, stejně jako tréninkem spolupráce a vzájemného respektování se na jevišti. Nikdy není jisté, zda celkové vyznění daného představení bude úspěšné či nikoli. Nezdařený Kabaret hrozí vždy. Herci vcházejí na jeviště a nemají vůbec nic. Vše ostatní už vzniká mezi nimi a (s) diváky.

 

Více informací

Vosto5 patří k nejvýraznějším autorským divadlům mladé generace u nás. Od svého založení v roce 1996 Ondřejem Cihlářem, Davidem Kašparem a Petrem Prokopem, absolventy pražského gymnázia Nad alejí v Praze 6, se programově věnuje autorskému divadlu. Během studií na DAMU se původní jádro souboru postupně rozrostlo o další členy - Tominu Jeřábka, Jiřího Havelku a Ondřeje Bauera. Vosto5 je generačním divadlem spojujícím v sobě poetiku moderního kabaretu vyrůstajícího na text-appealových kořenech, satirických postřezích a především schopnosti tvorby autorských inscenací založených na nadsázce, improvizaci a mystifikaci, která jsou typická svým neotřelým humorem a nezaměnitelnou poetikou.

 

Vosto5 od počátků spíše lákalo setkávat se s divákem, otevřeně s ním komunikovat a považovat jej za svého partnera, než mu pouze předvádět nastudovaná představení.  Své náměty čerpá Vosto5 především z domácího českého prostředí, ale snaží se nazírat na českou společnost z nadhledu. Schopnost uchopit omšelý motiv, téma, situaci či atmosféru - které dřímají v povědomí naší společnosti – a zasadit je do souvislostí dneška a upozornit tak na jejich jedinečnost, je metodou Divadlu Vosto5 vlastní.

 

Současný repertoár tvoří inscenace Košičan 3 (2004); Karavan Evropa (2006); pouliční komorní projekt The Aviatics (2003); improvizovaný Stand´artní kabaret (od roku 2003); Teatromat (2010); Operace: Levý hák (2010) a zatím nejnovější Pérák - Na jméně nezáleží. Rozhodují činy! premiérovaný v roce 2011 v MeetFactory a v roce 2013 přenesený do Divadla Archa. Inscenace jsou v Praze k vidění na scéně Studia Ypsilon a nově také v Divadle Archa nebo na častých zájezdech po divadlech a festivalech v celé ČR. Od roku 2011 uvádí divadlo také pravidelnou talkshow Kupé V lese, do které jsou zvány zajímavé osobnosti z kulturně-společenského prostředí.

 

Více na www.Vosto5.cz a na Facebooku Divadla Vosto5.

Další akce pořadatele

Italská kuchyně / sobotní brunch - 29. června od 10:30, Park Stromovka, Humpolec

Gott. Československý příběh. - 24. července od 20:30, Park Stromovka, Humpolec

Jiříkovo vidění - 14. srpna od 20:30, Park Stromovka, Humpolec

Tady Havel, slyšíte mě? - 28. srpna od 20:30, Park Stromovka, Humpolec

Slam Poetry - 3. července od 20:30, Park Stromovka, Humpolec