Plantcon 2023
KONFERENCE / KONGRES / Zájmy / Hobby

Plantcon 2023

16. – 17. června od 10:00
KUMST, Brno
Vstupenky
od 150 do 4 200 Zobrazit ceny
konec prodeje 13 dní

Vstupenka Plantcon 2023

Tato vstupenka platí na celou dobu trvání akce.

Základní cena 150 Kč Koupit

Workshop: Zdravé kořeny, základ úspěchu!

Hanka Ondrušková vás provede podzemním světem kořenů. Proč jsou tak důležité? Jak poznat jejich kondici? Jak odhadnout podle kořenů péči o pokojové rostliny? Dozvíte se jednotlivé funkce kořenů, proč jsou příliš propletené kořeny pro rostlinu špatně a jak funguje mykorhiza. To i mnoho dalších témat proberete během 120 min. Workshop je vhodný pro začínající a pokročilé pěstitele i pro profesionály (floristy a zahradníky). // TERMÍN SO 17.6. 10:30-12:30 KUMST Brno // Ing. Hana Ondrušková je zahradní a krajinářská architektka, odborná pracovnice Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU v Brně, ekoporadkyně a celoživotní milovnice rostlin. // Tato vstupenka platí pouze na uvedený workshop.

Základní cena 650 Kč Koupit

Workshop: Jak udržitelně ozelenit domov

Hanka Ondrušková pro vás sestavila komplexní svatou šestici principů úspěšného pěstování v bytě (nebo kdekoliv jinde). Na konkrétních druzích pokojových rostlin vám ukáže jak se vyvarovat chybám, které možná děláte a ani o tom nevíte. Proberete jak udržitelně ozelenit domov a ve svých rostlinách mít hodnotu žijící po vašem boku následující desítky let. Workshop bude trvat min. 120 min, je vhodný pro začínající a pokročilé pěstitele i profesionály (floristy a zahradníky). // TERMÍN SO 17.6. 14:30-16:30 KUMST Brno // Ing. Hana Ondrušková je zahradní a krajinářská architektka, odborná pracovnice Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU v Brně, ekoporadkyně a celoživotní milovnice rostlin. // Tato vstupenka platí pouze na uvedený workshop.

Základní cena 980 Kč Koupit

Workshop: Budování kvítkové značky

Workshop vede Veronika z Kvítek v bytě. Během 90-120 minut budete mít možnost klást otázky na pěstitelské know-how, správné zařízení a udržování hrnkových rostlin v obchodě i budování love brandu přes sociální sítě, aby se zákazníci vraceli. Veronika vám sdělí cokoliv, na co bude znát odpověď. Dozvíte se i jaké jsou potřeba odborné způsobilosti a oprávnění pro správné vedení rostlinného ateliéru a jaký doplňkový sortiment vám přinese další zisk. Workshop je vhodný pro floristy a zahradníky s vlastním obchodem nebo ateliérem. // TERMÍN PÁ 16.6. 10:30-12:00 KUMST Brno // Ing. Veronika Surá je spolumajitelka značek Kvítka v bytě a KERA ateliér a studio. Je spoluautorkou populárních knih o pěstování Kvítka v bytě a Další kvítka v bytě: ruce od hlíny. Své formální vzdělání se snaží uzavřít na ZF Mendelu, ovšem nejvíce čerpá ze své šestileté praxe, kdy se s pokusy a omyly při pěstování setkává dennodenně. Navrhuje a realizuje firemní instalace a vede rostlinné workshopy pro firmy.

Základní cena 4 200 Kč Koupit

Workshop: Styling interiéru pokojovými rostlinami

Trápí vás, že zeleň ve vašem bytě nevypadá tak, jak byste si představovali? I přes veškeré záliby sběratelů jednotlivých druhů rostlin a specifické nároky na pěstování těchto druhů nemůžeme popřít fakt, že se exotické rostliny dostaly do našich interiérů proto, aby je zkrášlili. Ani pro Tamáse Vígha není snadné zkombinovat optimální stanoviště pro umístění rostliny s estetikou a designem pokoje nebo terasy. Během workshopu ale společně s Tamásem najdete návod, jak na to. Workshop je vhodný pro širokou veřejnost. // TERMÍN PÁ 16.6. 17:30-19:00 KUMST Brno // Tamás Vígh je profesionální florista, stylista a současný prezident Slovenské asociace květinářů a floristů. Je absolventem estetiky na FFMU, porotcem na mezinárodních floristických soutěžích a je čtvrtou generací květinářů v jeho rodině. Navrhuje vlastní kolekce vánočních ozdob, aby odpovídaly současným estetickým nárokům 21. století a spojovaly v sobě design a české sklářské řemeslo.

Základní cena 650 Kč Koupit

Workshop: Jedlé květy z truhlíku

Můžeme je pěstovat, můžeme se jimi kochat, ale můžeme je i sníst! Seznamte se s rostlinami, které vám dají jedlé květy nebo listy. Jaké jsou nároky na jejich pěstování, které kombinace rostlin jsou vhodné k sesazení a jak je využít v kuchyni vám prozradí Alena Naďová. S ní si rostliny na workshopu prohlédnete, osaháte, ovoníte, poslechnete i ochutnáte. Workshop je vhodný pro širokou veřejnost. // TERMÍN SO 17.6. 11:00-12:30 KUMST Brno // Ing. Alena Naďová je zahradnice, bylinkářka, aromaterapeutka a autorka knihy Žena v proměnách roku. Alena vystudovala ZF MENDELU. Věnuje se divokým bylinám a jedlým květům a jejich využití pro zdraví, krásu a radost. Pořádá workshopy o výrobě kokedam, kreativní floristické dílny, bylinkové kurzy a zážitkové semináře. Formou metafory a příběhu provází všemi smysly rostlinnou říší ruku v ruce s bylinami a květy pod značkou Čarokvítí.

Základní cena 650 Kč Koupit

Workshop: Léčivé rostliny jako pokojovky

Alena Naďová pro vás vybrala rostliny, které můžeme pěstovat jako pokojové ale hlavně jako léčivé. Všechny rostliny na workshopu si prohlédnete, osaháte, ovoníte, poslechnete i ochutnáte. Poznáte jejich pěstební nároky a možnosti využití na podporu zdraví. Jednu léčivou rostlinku si odnesete domů. Workshop je vhodný pro začínající a pokročilé pěstitele i pro profesionály (floristy a zahradníky). // TERMÍN SO 17.6. 15:00-16:30 KUMST Brno // Ing. Alena Naďová je zahradnice, bylinkářka, aromaterapeutka a autorka knihy Žena v proměnách roku. Alena vystudovala ZF MENDELU. Věnuje se divokým bylinám a jedlým květům a jejich využití pro zdraví, krásu a radost. Pořádá workshopy o výrobě kokedam, kreativní floristické dílny, bylinkové kurzy a zážitkové semináře. Formou metafory a příběhu provází všemi smysly rostlinnou říší ruku v ruce s bylinami a květy pod značkou Čarokvítí.

Základní cena 650 Kč Koupit

Workshop: Produktová fotka

Petr Novák vám na workshopu ukáže, jak vyfotit produktovou věc - zboží, v tomto případě na kvítku. Vysvětlí jak ladit barvy, jak řešit pozadí, jak vyfotit produkty čistě, jak fotky oříznout. Chybět nebude ani punk, lifestyle a art. Na workshop potřebujete foťák (telefon), notebook a program, ve kterém upravujete fotky. Workshop je vhodný pro majitele malých eshopů nebo prodejních stránek na sociálních sítích, pro začínající fotografy i pro nadšence. // TERMÍN PÁ 16.6. 11:00-12:30 KUMST Brno // Petr Novák je fotograf a filmař. Nedávno dodělal fotokomoru, kde stihne vyvolat dvacet analogových fotek za den, ale jinak vyfotí 20 tisíc digitálních za měsíc. Petr fotí portréty, firemní zakázky, svatby, produktové fotky, natáčí na Super8, od Islandu po Bali, prostě vpředu business a vzadu párty.

Základní cena 650 Kč Koupit

Workshop: Jak na (nejen) kvítkový Instagram

Je opět statický příspěvek s pěknou fotkou více než reels? Nebo nás reels kompletně převálcují dřív, než se tento workshop uskuteční? Petr Novák vám ukáže od všeho něco. Jak pořídit materiál na sociální sítě, spoustu inspirace, nápadů, jak se odlišit, ale i jak vytvořit kompaktní a plynulý estetický feed. Workshop je vhodný pro uživatele Instagramu s méně než 2K sledujícími. // TERMÍN PÁ 16.6. 15:00-16:30 KUMST Brno // Petr Novák je fotograf a filmař. Nedávno dodělal fotokomoru, kde stihne vyvolat dvacet analogových fotek za den, ale jinak vyfotí 20 tisíc digitálních za měsíc. Petr fotí portréty, firemní zakázky, svatby, produktové fotky, natáčí na Super8, od Islandu po Bali, prostě vpředu business a vzadu párty.

Základní cena 650 Kč Koupit

O akci

Plantcon je konference o pokojových kvítkách pro profíky i nadšence. V pátek workshopy, přednášky a panelové diskuze o kvítkách. Přijď na bingo a vyhlášení Kvítka roku 2023. Večer párty v civilu nebo v převleku za tvoje oblíbené kvítko s drinkama a DJ house setem na dvorku KUMSTU uprostřed rostlin. V sobotu kvítkový bazar, market s raritníma pokojovkama a doplňkama k pěstování a další workshopy.

Všechny informace, který potřebuješ vědět, najdeš na Instagramu nebo na FB události.

Více informací

Cena vstupenek na místě bude 200,-. Zveme vás k zakoupení vstupenek v předprodeji.

 

Na Plantconu jsou vítané děti a psí doprovod.

Akce je finančně podpořena prostředky statutárního města Brna.