Předprodej byl ukončen

Adventní koncert
KONCERT / Hudba – Klasika

Adventní koncert

sobota 16.12.2023 od 17:00
Kostel sv. Mikuláše, Jaroměř

O akci

Adventní koncert s vynikajícími interprety, kteří nám přinášejí prožitek v podobě nejznámějších melodií v tento neopakovatelný adventní čas.

Program:

J. S. Bach - Adagio g moll z I.sonáty pro sólové housle

G. F. Händel - Ombra mai fu

F. Schubert - Ave Maria

W. Gomez - Ave Maria

G. Tartini - Sonáta g-moll op. I č.10 ´´Didone Abbandonata´´

                   Adagio-Presto non troppo - Largo - Allegro commodo

C. Franck - Panis Angelicus

A. Dvořák – Biblická píseň 4, 5, 10

A. H. Malotte - The Lord's Prayer

J. Massenet - Meditace z opery Thäis

A. L. Webber  - Memory (Cats)

M. Leigh  -   The Impossible Dream  (Man Of La Mancha)

E. Morricone  - Deborah's Theme  (Once Upon a Time in America)

E. Morricone - Tenkrát na západě (Once Upon a Time in the West)

A. Togliani - Parlami d'amore Mariù

G. Rossini -  La Danza "Tarantella Napoletana"

 F. Sartori  - Time To Say Goodbye

Účinkující:

Marie Dvorská - sólistka, komorní hráčka a primistka orchestru České filharmonie, držitelka 1.ceny z Mezinárodní houslové soutěže Jaroslava Kociana, vítězka různých národních soutěží, 3.ceny z mezinárodní soutěže Bohuslava Martinů v Rakousku, získala ocenění za interpretaci skladeb Henryka Wieniawského, aj. Studovala nejprve u svého otce, PhDr.Ladislava Dvorského (žák prof.Josefa Muziky, ten patřil spolu s J.Kubelikem a J.Kocianem mezi tři nejslavnější a nejvýznamnější žáky prof.Otokara Ševčíka). Poté studovala na LŠU Voršilská v Praze u prof.Zd.Vyorala. Pak navázala studiem u prof.Václava Snítila na Pražské konzervatori a také u stejného pedagoga prof.Václava Snitila na Akademii múzických umění v Praze (HAMU). Absolvovala úspěšně též postgraduální studium na MusikHochschule Winterthur-Zürich a roční soukromé studium na Královské hudební akademii v Londýně (obě školy u prof.György Pauka). Účastnila se mnoha mezinárodních seminářů, houslových kurzů a letních hudebních škol (např.sedmitýdenní pobyt v Izraeli u slavné Idy Haendel, dva roky za sebou tříměsíční letní škola v Meadowmount School of Music v USA, absolvovala jeden semestr na hudební akademii Toho Gakuen v japonské Toyamě. Zdokonalovala se pod vedením např. Vladimira Spivakova, Eduarda Grache, Vadima Gluzmana, Shlomo Minze, Josepha Silversteina, Igora Ozima aj. Sólově vystupovala v Evropě, Japonsku, Izraeli, USA aj. Pořídila nahrávky skladeb Ant.Dvořáka pro Český rozhlas. Aktivně se věnuje i komorní hře a občasné pedagogické činnosti. Stálou členkou orchestru Česke' filharmonie je od roku 2002, kde ovšem už dva roky předtím působila jako stálá výpomoc. Jejím vzorem, inspirací a tématem jejího mnohaletého badání je francouzská virtuoska Ginette Neveu.

 

Miguelangelo Cavalcanti - rakousko-brazilský barytonista Miguelangelo Cavalcanti je sólistou Opery Národního divadla. V roce 2000 debutoval na scéně Státní opery jako Hrabě Luna ve Verdiho Trubadúrovi. Zpěv studoval v Recife, Karlsruhe, na Bachově akademii ve Stuttgartu, na Královské hudební akademii v Londýně a v Paříži. Ve studiích pokračoval u A. C. Mediny, E. Saque a G. Hornika. Jeho pěvecké začátky jsou spojeny s Teatro Nacional de Sâo Carlos v Lisabonu. V letech 1995–2001 byl sólistou Opery v Grazu. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, účinkoval v Teatro Filarmonico ve Veroně i v operních domech v Lipsku, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Basileji. V letech 2004 až 2011 byl sólistou Státní opery Praha. Ve Státní opeře ztvárnil řadu klíčových rolí barytonového repertoáru, např. Escamilla (Bizet: Carmen), Verdiho Rigoletta, Nabucca, Germonta (Traviata), Hraběte Lunu (Trubadúr), Rodriga (Don Carlo) a Amonasra (Aida), Donizettiho Enrica (Lucie z Lammermooru), Pucciniho Scarpiu (Tosca), Wolframa (Wagner: Tannhäuser) nebo Jochanaana (R. Strauss: Salome). Kromě operního repertoáru se věnuje koncertní tvorbě a věrný zůstává i brazilské hudbě (Heitor Villa-Lobos, Carlos Gomes, César Guerra-Peixe, Alberto Nepomuceno). Hostoval na festivalech v Bregenzu a Salcburku, na Beethovenově festivalu v Bonnu, festivalu v rakouském Attersee a Festivalu Bély Bartóka v Maďarsku nebo na Carinthischer Sommer. V roce 2015 vedl mistrovské kurzy v brazilském Belému. Od roku 2015  zpíval hlavní role ve Státní opeře v Praze v  operách: Salome (J. Strauss), La Traviata (G.Verdi), Rigoletto (G. Verdi), Nabucco (G. Verdi), Don Carlo ( G. Verdi), Il  Trovatore (G. Verdi),  Aida (G. Verdi), Tosca (G. Puccini), Carmen (G. Bizet), Romeo et Juliete (Ch. Gounod). Věnuje se koncertní činnosti po celém světě.

 Miguelangelo Cavalcanti – operní pěvec | Hudba « Best of ... - Profesní magazín (ibestof.cz)

 

Noema Erba - je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku koncerty v Chile v Santiagu de Chile, na Filipínách v Manile, na Taiwanu ve městě Taichung. Vystoupila v mnoha rolích ve Státní opeře Banská Bystrica na Slovensku, v Teatro Verdi v Pise v Itálii, v Divadle J. K. Tyla v Plzni v České republice, na Amman Opera Festivalu v Jordánsku. Dále ve Florencii v Itálii: Forte Belvedere, Basilica Santissima Annunziata. V divadle Ariston i v divadle Centrale v Sanremu v Itálii, v divadle Teatro Moderno v Grossetu v Itálii, atd. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.

Noema Erba, Soprano | Facebook

https://noemaerba.com/

Martin Peschík - studoval hru na klavír a dirigování na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Je absolventem oboru dirigování na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě prof. Jana Zbavitele. Jako dirigent spolupracoval s Národním divadlem v Brně, Moravskou filharmonií Olomouc, Jihočeskou komorní filharmonií, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně a dalšími. V Jihočeském divadle působí od roku 2002 nejprve jako sbormistr a dirigent a od ledna roku 2008 už jako šéfdirigent. Nastudoval zde řadu oper, operet a baletů (Rigoletto, Faust, Nápoj lásky, Hubička, Marta, Rusalka, Jakobín, Cikánský baron, Netopýr, Čardášová princezna aj.). Dirigoval v řadě evropských zemí (Německo, Rakousko, Švédsko, Norsko, Nizozemí, Švýcarsko, Dánsko) a na významných hudebních festivalech (Janáčkovo Brno 2004, Opera 2003 a 2005, Festival komorní hudby Český Krumlov aj.)

Další akce pořadatele

Narozeninový koncert Miguelangelo Cavalcanti - 29. září od 18:00, Pardubická radnice, Pardubice

Narozeninový koncert Miguelangelo Cavalcanti - 8. září od 17:00, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Česká Skalice

Novoroční koncert - 12.1.2025 od 16:00, Kulturní dům, Holice

Muzikál na Zámku Nový Studenec - 21. července od 18:00, Zámek Nový Studenec, Ždírec nad Doubravou