My Darling Clementine (UK), Phil Shoenfelt
pátek 22. 9. 2023 od 20:00Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Předprodej byl ukončen
MY DARLING CLEMENTINE
Spolupráce dua, které tvoří kytarista Michael Weston King a zpěvačka a klávesistka Lou Dalgleish, začala jako pocta klasickým country duetům 60. a 70. let
Debut z roku 2011 „How Do You Plead?“ produkoval Neil Brockbank a sklidil velmi příznivé reakce na country scéně a na jeho základě přišla i nabídka americké nahrávací smlouvy a pozvání k vystoupení na Americana Music Association v Nashvillu a festival SXSW v Austinu v roce 2013.
Další album „The Reconciliation“, produkované Colinem Elliotem, si New York Daily News vybral jako 'album měsíce', a hudební server Popmatters ho zařadil mezi 10 nejlepších country alb roku 2013.
Třetí deska přinesla zajímavou spolupráci s autorem detektivek Markem Billinghamem, který dvojici napsal temný příběh o vraždě, chtíči a pomstě, a vedle alba vznikla i audiokniha a stylizovaná jevištní show.
Na následujícím albu duo opustilo klasické country a nabídlo mix s gospelem a soulem a zatím poslední nahrávka, v roce 2020 vydaná deska “Country Darkness”, přinesla spolupráci s klávesovým géniem Stevem Nievem (The Attractions / The Imposters), spolu se kterým reinterpretují country písně Elvise Costella.
A právě s tímto materiálem také duo přijíždí do Prahy v rámci svého aktuálního evropského turné.
“King and Dalgleish have earned their place in the role call of great country duettists” - UNCUT
"MDC mix country gloom with excellent musicianship and very fine songs.” The Guardian
"King and Dalgleish have re-invented the country duet" - The mingling of these two voices is just heavenly” Mojo
"One of the most exquisitely pained country albums of the year comes from England” New York Daily News
---------------------------------------------------------
Večer otevře, tentokrát sólově, v Praze usazený Angličan
PHIL SHOENFELT
Mr. Lovo - křest alba Vibe - 16. prosince od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kulturní ozdravovna Jana Buriana - 17. prosince od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Tomáš Hanák: Kubou nazdařbůh, na kole a sám - 18. prosince od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Too Hot To Händel, Ima Teva - 19. prosince od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
AG Flek - 21. prosince od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Transmission - The Sound of Joy Division (UK) - 20.1.2026 od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Jana Koubková & Ondřej Kabrna - 22.1.2026 od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kayapa (křest debutu), Tříkolka génia - 29.1.2026 od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Lydia Lunch's Big Sexy Noise - 9.2.2026 od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kolektivní Halucinace & Petr Linhart - 26.2.2026 od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kulturní ozdravovna Jana Buriana
17. prosince od 20:00
ETC... vánoční koncert
17. prosince od 20:00
Vánoční koncert s Consortium Pragense Orchestra
25. prosince od 17:00
Beatles, ABBA a Queen den před Silvestrem
30. prosince od 18:30
Marie Tilšarová - Za stěnou z deště
25.3.2026 od 19:30
9th Conference Exopolitics, History & Spirituality 2026
13.11.2026 od 10:01 – 15.11.2026