Předprodej byl ukončen

Žofie Kabelková + Martina Trchová
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Písničkáři

Žofie Kabelková + Martina Trchová

pátek 1.12.2023 od 20:00
Kafara, Brno

O akci

 Žofie Kabelková

Česká písničkářka, která se na zdejší hudební scéně pohybuje více než 20 let. Aktuálně s producentem Matějem Portešem dokončuje dlouho rozpracovanou třetí autorskou desku. Už se jí ale nastřádaly písně i na případné čtvrté album. Od podzimu 2020 do jara 2021 natočila pro sebe i své fanoušky - coby vzpruhu do nečitelné doby - na dvacet originálních domácích videí.

​Ve svých textech se Žofie v současnosti zaobírá především mezilidskými vztahy. Ozývají se v nich témata rodiny, (ne)jistoty, smíření, důvěry či vnitřní svobody. Citelně z jejích písní čouhá i hluboké propojení s přírodou. Odehrála stovky koncertů v klubech a na festivalech po celé České republice i v zahraničí. Její album Peřiny z vody (2009) v produkci Stanislava Palúcha bylo nominováno na Cenu Anděl v kategorii folk.

Tvorba Kabelkové „je příkladem toho, že český folk vykročil - alespoň v případě těch nejzajímavějších osobností - z umělého ghetta” (Ondřej Bezr, hudební kritik, 2010, recenze alba Peřiny z vody). „Vysoko nad klišé ‚holka s kytarou’, její písničky mají šmrnc i nápad” (Václav Müller, pořadatel Hradeckého slunovratu, 2020).
www.facebook.com/pisnickarka
https://www.youtube.com/@zofiekabelkova1790

 Martina Trchová

Písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní, ale také výtvarnice. Vydala již tři alba a za poslední (Holobyt, 2016) získala cenu Anděl. Její tvorba směle překračuje hranice žánrů, od folku, přes blues, indie-pop, jazz. Ve zpěvu se pohybuje mezi křehkostí a razantností s až hiphopovou kadencí a v textech umí být drsně sebezpytující, ale i hravá a úsměvná.
https://www.youtube.com/@martinatrchova1292

Vystupující

Martina Trchová (CZ) – web Žofie Kabelková (CZ) – web

Další akce s vystupujícími

Rakfest 2024 - 31. srpna od 12:00, Marečkova louka, Říčany

Další akce pořadatele

Anki + Wodehn - 7. června od 20:00, Kafara, Brno

Onry Ozzborn + Slav - 9. června od 20:00, Kafara, Brno

Tábor + Andy the Doorbum (US) - 20. června od 20:00, Kafara, Brno

Irena a Vojtěch Havlovi - 31. května od 20:00, Kafara, Brno