Předprodej byl ukončen

Kapverdy za kačku / Kateřina Ostrá
PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor

Kapverdy za kačku / Kateřina Ostrá

středa 27.9.2023 od 18:00
NáPLAVKA café & music bar, Hradec Králové

O akci

KAPVERDY za KAČKU, aneb Kapverdské ostrovy jak je neznáte (Kateřina Ostrá)
Proč jsem si vybrala zrovna toto místo, čím mě okouzlilo a proč mám potřebu vykřičet nádheru a rozmanitost Kapverd do celého světa?

Kapverdy nejsou jen cestovními kancelářemi dva profláklé ostrovy Sal a Boa Vista, kam se dostanete přímým letem za 6 hodin z Prahy, Kapverdských ostrovů je ukrytých uprostřed Atlantiku rovnou deset, z toho devět obydlených. Ostrovy jsou naprosto rozdílné, a to nejen tvarem, velikostí, počtem obyvatel, ale hlavně svojí barvou! Zatímco Sal a Boa jsou ostrovy bílé - písečné, lemované tyrkysovým Atlantikem a turista lačnící po relaxu s maximálním komfortem zde najde ráj, ostatní ostrovy jsou nezasažené turismem, často zcela panenské a o to víc autentické. Odráží jak Afriku, ke které mají nejblíž, tak i vliv Evropy (to zejména do bezpečnosti) a v neposlední řadě Brazílie, ke které je to taky na dosah..

Ostrovy Santiago, Brava a São Nicolau jsou neskutečně zelené, skalnaté a vybízejí k neuvěřitelným trekům zcela neprobádaným terénem. Doslova Dobití ráje! Vše lemováno surovým panenským pobřežím, kde síla oceánu tříštícího se o útesy bere dech. Je tu i písečné Maio, které bylo zatím uchráněno masové turistice a nabízí totální psychický restart. Dále barevné São Vicento, rodiště místní pěvecké legendy - bosonohé divy Cesaria Evora, kde to hraje nejen barvami, vůněmi a chutěmi, ale hlavně místní hudbou na každém kroku. No a nakonec černé sopečné Fogo, což je nejen název ostrova, ale i stratovulkán, na který se dá do téměř třítisícové výšky vydrápat! Pohled nad hebkými bílými mraky za veškerou dřinu a pot stojí!! Ale to pořád není vše! Je tu i Santo Antão, který je skutečnými plícemi Atlantiku. Tolik zeleně, že z toho vidíte i nebe v zelených tónech!
Co ostrov, to úplně jiný svět. Prostě ZAKOPANÝ POKLAD, na který jsem náhodou narazila a pochopila, že můj cestovatelský sen už není Bora Bora, ale průzkum všech těchto utajených perel kdesi v Atlantiku.

Sedm Kapverdských ostrovů vám představím, a to prostřednictvím tří naprosto rozdílných cest, díky nimž jsem je měla během jednoho roku možnost poznat - jako zákazník cestovní kanceláře, jako měsíční práce snů a v neposlední řadě jako batůžkář na vlastní pěst.

27.9.2023 / 18:00

KATEŘINA OSTRÁ

Předprodej vstupenek probíhá od 28.srpna 2023 v
NãPLAVKA café & music bar a na smsticket.cz.

VSTUP: 150 Kč / 200 Kč ( předprodej/na místě )

★ nekuřácký prostor
★ wi-fi free
★ bezbariérový přístup
★ párty fotograf
★ video projekce

Pokud nás chcete sledovat na FB, dostávat pozvánky na události a prohlížet fotky z akcí, přidejte si nás do přátel: https://www.facebook.com/naplavkahradec