Předprodej byl ukončen

Gogo Penguin (UK)
KONCERT / Hudba – Elektronika, Jazz

Gogo Penguin (UK)

pondělí 20.11.2023 od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

O akci

Strhující manchesterské trio GoGo Penguin se vrací do intimního prostředí Jazz Tibet Clubu s novým albem Everything Is Going To Be OK!

Kapela plná optimismu z nových začátků – s novým bubeníkem, novou nahrávací společností a jemně aktualizovaným a rozvinutým zvukem – vykročila na zvukově osvobozenější cestu. Nové album se zrodilo v těžkém období plném osobních otřesů a ztrát. Ve chvílích hluboké osobní ztráty a truchlení nabídlo studio kapele útočiště před skutečným životem. Výsledek čerpá svou sílu ze společného porozumění a empatie. Přes všechny naše těžkosti společně vyjdeme silnější: Everything Is Going To Be OK.

 

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a podmanivé melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému, zcela jedinečnému zvuku GoGo Penguin – kapely považované za jeden z nejzajímavějších počinů na britské scéně posledních let.

Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí unikátní akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru.

 

Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Následující nahrávka V2.0 (Gondwana Records) byla nominována na album roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize. V roce 2016 pak na legendárním labelu Blue Note vydali ceněné album Man Made Object, po kterém následovaly nahrávky A Humdrum Star (2018) a Gogo Penguin (2020).

Za silné inspirační zdroje hudby GoGo Penguin bývají považováni Aphex Twin, Squarepusher, Massive Attack, Esbjörn Svensson Trio nebo Briana Eno. Z moderní klasické hudby jsou inspirováni tvorbou skladatelů Dmitrije Šostakoviče a Clauda Debussyho, ale i soudobým skladatelem minimalistické hudby Philipem Glassem.

GoGo Penguin:

Chris Illingworth (piano),
Nick Blacka (bass)
Jon Scott (drums)
& Joe Reiser (sound production)

Vystupující

Gogo Penguin (GB) – web