Samhain Nebovidy
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Punk, Rock

Samhain Nebovidy

sobota 4. listopadu od 20:00
Hala Nebovidy, Nebovidy
Vstupenky
Cena 150
prodej do 3. listopadu

O akci

Samhain, neboli keltský nový rok, je časem tajemným až strašidelným. Časem, kdy se prolíná hranice mezi světem živých a světem mrtvých, proto je nejlepším obdobím, kdy vzdát poctu a nabídnout pohostinnost zesnulým předkům. Samhain je rovněž časem zastavení se, zúčtování a oproštění se od vlivů a konceptů, které se přežily nebo již nejsou platné - vybízí k novým začátkům. Samhainem se uzavírá zemědělský cyklus a začíná zimní polovina roku.

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat k oslavě tohoto starobylého pohanského svátku a užít si nevšední zážitek s tajuplnou atmosférou, živou hudbou a spoustou pochutin různého ražení.

Během večera vystoupí dvě hudební skupiny. Pojďme si je krátce představit.

Lichočar:

Lichočar je mladá brněnská skupina, jež byla založena v roce 2019. V začátcích šlo "pouze" o literární projekt, který se zabýval krátkými příběhy o fiktivním stvoření zvaném právě Lichočar. Časem se ony příběhy začaly i zhudebňovat, což vedlo k tomu, že v únoru roku 2022 spatřilo světlo světa debutové album a z literárního projektu se stala plnohodnotná hudební skupina.

Žánrově se skupina pohybuje ve vodách tajemného, místy až strachnahánějícího folku. Sama kapela svoji tvorbu označuje jako "Witch Folk", je tedy pochopitelné , že svátek Samhain je jí ušitý na míru a pro nastolení té správné samhainovské atmosféry je ideální volbou.

Budete mít možnost užít si nevšedního vystoupení za doprovodu akustických nástrojů, ponurých nálad a podmanivých dámských vokálů a případně zavzpomínat na své blízké, kteří již s vámi nemohou být či popřemýšlet nad svými vlastními životy a nebo se prostě jen nechat unášet ve víru nejrůznějších pocitů, které ve vás Lichočar svojí hudbou dozajista zanechají.

Po atmosferickém vystoupení skupiny Lichočar přijde na řadu formace "Scream", která vám nabídne již poněkud odlehčenější zábavu.

Scream music:

Skupina začala pomaličku vykukovat na přelomu let 2011/2012. V té době hrála koledy důchodcům na charitě. Tehdejší uskupení se skládalo pouze ze tří kytar. Vůbec první oficiální vystoupení kapela odehrála v červnu roku 2012. Od té doby skupina urazila opravdu dlouhou cestu - zakusila spoustu personálních změn, vystřídala různé nástroje a zpěvy, až se nakonec ustálila v sestavě současné, jež zahrnuje bicí, baskytaru, dvě sólové kytary a mužské zpěvy.

V repertoáru kapely lze najít covery českých a slovenských interpretů, ale i tvorbu vlastní. Se skupinou Scream se po zbytek večera, noci a brzkého rána přeneseme z tajemna a zádumčivé atmosféry do značně uvolněnějších poloh.

Ač ve srovnání s předchozí kapelou a svátkem Samhain působí tvorba skupiny Scream poněkud odlišně, jsme toho názoru, že své místo zde určitě najde. Přeci jen je potřeba uplynulou sezónu řádně zhodnotit, zakončit a oslavit.

Uvolnit se a připravit se na nové začátky a výzvy vám s našlapaným rockem v uších a s tanečním parketem pomůže hudební skupina Scream music.

Vystupující

Lichočar (CZ) – fb Scream (CZ) – fb

Více informací

Místo konání akce:

sportovní a společenská hala Nebovidy u Brna

----------------------------------------------------

Vstup: 19:00 hod.

Lichočar: 20:00 hod.

Scream (taneční zábava): ~ 21:30 hod.

----------------------------------------------------

Vstupné na místě lze platit pouze v hotovosti.

Občerstvení bude možné zakoupit pouze v hotovosti.

Pořadatel