Tomáš Palucha • Kult Koruth
KONCERT / Hudba – Ambient, Elektronika

Tomáš Palucha • Kult Koruth

sobota 14. října od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 100 do 200 Zobrazit ceny
konec prodeje 14 dní

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 100 Kč

O akci

Koncert zvukových alchymistů Tomáš Palucha k jejich novému albu Rauš. Support: Kult Koruth. 

Hudba jako magie, zvuková alchymie, která posluchače očaruje a nepustí. Tomáš Palucha je projekt vzešlý z prostředí české hardcore scény, hudebně ovšem otočený od hlučných kytar směrem k nedořčeným vyprávěním a atmosférickým instrumentálním plochám inspirovaných krautrockem, ambientem a ranným post-rockem. Kapela má za sebou několik releasů, mj. ceněná LP Guru (Silver Rocket / nejlepší album roku 2016 podle Radia Wave) a Čaro (Day After Records / nominace na desku roku v cenách Vinyla a Apollo). Po Čaru nyní přichází Rauš. Tomáš Palucha se v září vrací s  tajuplnou nahrávkou s desperátskou náladou!

Je to deset let, co se na labelu Silver Rocket Tomáš Palucha přihlásili do hry splitem s Unkilled Worker Machine, rok poté vyšla u Stoned to Death Špinavá hra. Původně duo, nyní plnokrevná kytarová kapela měla od začátku jasně vymezené své teritorium (hypnotická kytarová hudba), po němž se ale vždy pohybovala s naprostou svobodou. Nejinak je tomu na nejnovějším albu Rauš. „Rauš je nezbytně krátkej a pomíjivej okamžik transu a radosti, něco jako pobyt člověka na tomhle světě. Pomíjivej záblesk lásky. Zároveň je to princip jednoduchýho rokenrolu, ke kterýmu se na týhle desce trochu víc vracíme,” říká Jan Tomáš, jeden ze dvou zakládajících členů kapely k názvu nového alba. „Deska vznikla po delší odmlce, ale potom už bleskově rychle, hlavně díky chemii, kterou v kapele momentálně máme.”
 

Více informací

V projektu Kult Koruth se potkávají dvě výrazné postavy pražského undergroundu: vizuální umělkyně a hudebnice Anna Ruth (Koruth) a hráč na modulární syntezátory Michael Nechvátal (Kult Masek, Raw Deal, Jasnovidec). Jejich letošní eponymní album přináší hudbu, která je zdánlivě klidná a meditativní, často ale zmorfuje do intenzivní atmosferické bouře.

www.tomaspalucha.bandcamp.com
kultmasek.bandcamp.com/album/kult-koruth