Coals (PL) v Kabinetu MÚZ
KONCERT / Hudba – Elektronika, Hip-hop / Rap, Pop

Coals (PL) v Kabinetu MÚZ

čtvrtek 30. listopadu od 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
Vstupenky
od 250 do 350 Zobrazit ceny
prodej do 30. listopadu

Early Bird

Základní cena 250 Kč Koupit

1. vlna

Základní cena 290 Kč Koupit

2. vlna

Základní cena 350 Kč Koupit

O akci

Coals je mladé duo, které tvoří Kacha a Lucassi. Kapela si rychle získala uznání posluchačů díky domácím nahrávkám, které před několika lety nahrála na YouTube. Duo vystoupilo na mnoha mezinárodních festivalech, včetně Positivus FestivaluPohodyTune In-Tel AvivPrimavera Sound a Iceland Airwaves. Zajímavostí je, že během svého pobytu v Reykjavíku natočili Coals v hostelu Kex video session pro legendární rozhlasovou stanici KEXP.

Kapela vystupovala na významných polských festivalech, jako jsou Open'erOFF a Fest. V roce 2017 vydali debutové album Tamagotchi, inspirované hauntologií a estetikou glitche. Hudba Coals se často vyznačuje žánrovou pestrostí (dream pop, art pop, trap, chillwave, ambientní pop, cloud rap, R&B nebo glitch...), ale kapela se nerada omezuje žánrově. Místo toho se snaží dělat eklektickou hudbu a sami říkají, že to, co dělají, je "cold pop".

Po vydání Tamagotchi nastal čas pro trapové a spíše experimentální minialbum "Klan" (2019) napsané výhradně v polštině. Na EP se podílely originální osobnosti polské scény, včetně Schafter a Bella Ćwir. Přestože minialbum znamenalo pro kapelu výraznou stylovou změnu, přineslo jí nové posluchače a mohla doufat v další uznání, pokud se vydá touto cestou.

Coals jsou zodpovědní za mnoho vizuálních prvků v rámci svého podnikání, režírují hudební klipy nebo produkují focení.

V roce 2020 vydalo duo na značce PIAS své druhé dlouhohrající album "docusoap". Album obsahuje odkazy na současné alternativní R&B, ambient a populární trend ASMR. Hudebníci zde také experimentují se zpracováním vokálů a pomocí modulace hlasu vytvářejí hypnotickou atmosféru. Zajímavostí je, že jediným hostem na albu byl britský producent felicita, známý ze svého hyperpopového labelu PC Music. docusoap vyneslo duu Fryderyk a Bestsellery Empiku. Album často obsazovalo pódiová místa v přehledech nejlepších alb roku 2020.

Kapela je proslulá svými originálními koncerty, kde se bláznovství a tanec občas mísí s jistou kontemplativností. Coals věnují zvláštní pozornost vizuální stránce svých vystoupení, starají se o scénografii, osvětlení a kostýmy.

 

V roce 2022 duo vydalo EP Rewal, které mělo být o něco lehčím materiálem. Rewal je kolekcí šesti skladeb čerpajících z cloud trapu a dream popu, které posluchače přenesou na tropickou, lehce znepokojivou a tajemnou dovolenou. Obal EP navrhl Rafał Dominik, varšavský výtvarník známý svými groteskními a lehce surrealistickými 3D malbami. Ve skladbě "Miraż" hostuje jeden z nejpopulárnějších polských rapperů Żabson a samotné číslo odkazuje na fascinaci kapely reggaetonem.

V současné době kapela pilně pracuje na albu, které by mohlo být jejich nejlepším. LP dua vyjde ještě letos a brzy oznámí nejnovější singly.

Vystupující

Coals (PL) – fb

Pořadatel