Předprodej byl ukončen

PO KRVAVÝCH STOPÁCH ~ kometovaná prohlídka Litomyšle
DIVADLO / MUZEUM / HRAD / PROHLÍDKA / PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor / Gastro / Osobní rozvoj / Děti / Umění / Vzdělávání

PO KRVAVÝCH STOPÁCH ~ kometovaná prohlídka Litomyšle

čtvrtek 28.9.2023 od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl

O akci

V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji.

Tématem prohlídky ve čtvrtek 28. září je tentokrát „PO KRVAVÝCH STOPÁCH“.  Rytíř s kuší na rameni vás zavede do tajemných uliček a zákoutí města, kde se bude před vašima očima odvíjet příběh Josefa Váchala, záhadného malíře a velikého mystika 👻. Projdete krvavou uličkou  a uslyšíte strašidelné historky, při kterých vám po zádech bude běhat mráz. 

Těšte se také na setkání s ostatními významnými osobnostmi. Budete obdivovat umění ve veřejném prostoru a skvostnou litomyšlskou architekturu od středověku po současnost . V kostele uslyšíte staroslověnštinu a prastarý hudební nástroj zvaný brumle. A na závěr si zastřílíte z rytířovy kuše .

~~~

Sraz je v 10:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí ve 14:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd.

~~~

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.

Pořadatel