Předprodej byl ukončen

Festival SONDA 2023
FESTIVAL / Hudba – Elektronika, Experimentální

Festival SONDA 2023

sobota 11.11.2023 od 17:00
Hvězdárna a planetárium Brno, Brno

O akci

Festival SONDA zavede diváka do podmanivého světa experimentální elektroakustické i postklubové hudby, audiovizuálních performancí, live electronics a sound artu. Těšte se na hluboký audiovizuální ponor a intenzivní smyslový zážitek! 

Na druhém ročníku se představí solitér britské experimentální scény Richard Skelton, jehož naléhavé drony umocněné architekturou planetária slibují silný imerzivní zážitek. Maďarský producent Roland Nagy přiveze pod pseudonymem Fausto Mercier dekonstruovaný postklubový sound doplněný kombinací klasické a celokopulové (fulldome) projekce, zatímco srbská umělkyně a skladatelka elektroakustické hudby Svetlana Maraš nabídne zcela opačný koncept a vtáhne publikum do světa akusmatické hudby s minimem vizuálních vjemů. Hutnou porci rytmické syntézy rozšířené o živé bicí s audio reaktivní videoprojekcí naservíruje britská dvojice Church Andrews & Matt Davies, a originální (v původním nerozmělněném smyslu slova) vystoupení bude na diváky čekat v podání amerického skladatele a performera Douglase McCauslanda. Ten na festivalu představí novou 4kanálovou AV show Entanglement, ve které pomocí senzorické rukavice ovládá zvukové a vizuální vrstvy. 

Vizuální obsah připravuje na míru festivalu uskupení mediálních umělců TRYCHTÝŘ.

Festival SONDA pořádá SVITAVA - transmedia art lab, z.s. za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury České republiky. Partnery projektu jsou Hvězdárna a planetárium Brno, Fakulta výtvarných umění VUT a Janáčkova akademie múzických umění.

 

LINEUP

Richard Skelton /Velká Británie/

Svetlana Maraš /Srbsko/

Fausto Mercier /Maďarsko/

Douglas McCausland /USA/

Church Andrews & Matt Davies /Velká Británie/

TRYCHTÝŘ Collaborative Project

Pořadatel

SVITAVA - transmedia art lab, z.s.