Andělé
PŘEDNÁŠKA / Vzdělávání / Jiné

Andělé

pondělí 4. prosince od 18:00
Nová Akropolis, Hradec Králové
Vstupenky
od 70 do 90 Zobrazit ceny
konec prodeje tři dny

Základní vstupenka

Základní cena 90 Kč Koupit

studenti a senioři

Základní cena 70 Kč Koupit

O akci

Přednáška

Andělé představují symboly a principy, jejichž popis nacházíme v různých civilizacích. Seznámíme se s anděly v neoplatonské filozofické tradici a podíváme se i na to, jestli je možné s anděly navázat kontakt. S podporou města Hradec Králové.

Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové
Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více informací

Andělé jsou považováni za neviditelné posly, obyvatele Nebe, bytosti světla a symboly toho zářivého, stejně tak i ohně a bojovné síly. Též ve fantazii člověka jsou andělé vždy přítomným symbolem. Téměř všechny civilizace zanechaly zmínky o existenci těchto blahodárných duchovních bytostí, které v rámci svého postavení v nebeské hierarchii často spolupracují se samotným Stvořitelem. Andělé jsou také zprostředkovateli a posly univerzálních zákonů a legendy je popisují jako inspirující okřídlené posly Nebe, kteří člověku přinášejí vždy dobré zprávy.

Společně si představíme tyto záhadné bytosti v různých tradicích a objevíme je i v neoplatonské filozofii. Jeden z pozdních neoplatoniků, Dionysios Areopagita (5. – 6. stol. n. l.) popisuje ve svém díle „O nebeské hierarchii“ anděly jako bytosti čistě nemateriální a duchovní podstaty, jako bytosti mezi člověkem a bohem. Považuje též rozjímání (kontemplaci) o těchto bytostech za důležitou průpravu pro rozvoj filozofického myšlení a mystiky.

Na závěr také krátce a jasně předestřeme způsob, jak je možné s andělskými bytostmi a andělskými principy navázat kontakt.