Předprodej byl ukončen

Psychologie návyků
PŘEDNÁŠKA / WORKSHOP / LEKCE / Osobní rozvoj / Vzdělávání / Jiné

Psychologie návyků

úterý 16. ledna od 18:00
Nová Akropolis, Hradec Králové

O akci

Přednáška

Každý si někdy říkáme, co vše bychom chtěli změnit, ale nemáme dost trpělivosti a vůle. Na vině může být návyk, který není lehké odstranit. Úspěch v tomto snažení však může významně ovlivnit kvalitu našeho života. S podporou města Hradec Králové.

Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové
Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více informací

Každý si někdy říkáme, co vše bychom chtěli změnit, ale nemáme dost trpělivosti a vůle. Na vině může být návyk, který není lehké odstranit. Úspěch v tomto snažení však může významně ovlivnit kvalitu našeho života. Někdy může být užitečné starý nevyhovující návyk nahradit návykem novým, lepším a užitečnějším. I to může být cesta ke zlepšení, a někdy i jednodušší.

V psychologii se obvykle návyk definuje jako způsob jednání získaný opakováním. Každý návyk zahrnuje fázi, kdy se učíme a změny jsou rychlejší, a fázi stabilizace, kdy se návyk stává naší součástí. A jistě existují dva druhy návyků. Ty dobré, které pomáhají, a ty, které nás v životě spíše brzdí, protože jednáme nevědomě jako stroj, jako automat. Návyky mohou být fyzické (např. dávat věci na místo, kam patří) ale i psychické (např. opakovat stále stejné chyby v komunikaci s druhými). Pojďme se společně podívat především na to, jak s návyky pracovat pro zlepšení kvality našeho života. 

Další akce pořadatele

Výklad nativního horoskopu - 7. srpna od 18:00, Nová Akropolis, Hradec Králové

Tibetská kniha mrtvých - 17. září od 18:00, Nová Akropolis, Hradec Králové

Psychologie návyků - 21.1.2025 od 18:00, Nová Akropolis, Hradec Králové

Praktická rétorika - 27. září od 12:00, Nová Akropolis, Hradec Králové

Filozofie pro život - 25. září od 18:00, Nová Akropolis, Hradec Králové