Předprodej byl ukončen

Vánoční koncert Bohemian Symphony Orchestra Prague
KONCERT / Hudba – Klasika / Umění

Vánoční koncert Bohemian Symphony Orchestra Prague

úterý 26.12.2023 od 17:30
Kostel sv. Salvátora, Praha

O akci

Kostel U Salvátora na Starém městě rozezní světově nejznámější vánoční a klasické melodie v podání členů Bohemian Symphony Orchestra Prague.
 

Správná vánoční atmosféra se neobejde bez melodií, které máme se svátečním časem neodmyslitelně spjaté. Členové prestižního Bohemian Symphony Orchestra Prague proto připravili jedinečný večer plný nejznámějších vánočních melodií, které 26. prosince zaplní kostel U Salvátora (kostel je vytápěný) na Starém městě.

Komorní koncert nabídne svátečně laděný, a přesto dokonale pestrý hudební mix. Nebudou v něm chybět tradiční vánoční skladby jako O Holy Night Adopha Adama nebo Gruberova Silent Night, kterou všichni známe pod názvem Tichá noc. Na své si přijdou také milovníci těch největších mistrů světové klasiky. Vivaldiho Čtvero ročních dob či Pachelbelův Kánon patří mezi nejznámější díla klasické hudby vůbec.

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Od svého založení v roce 2002 si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a kapelami Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokálními skupinami The Tenors a Il Volo. Za zmínku stojí například také spolupráce s houslistkou Vanessou Mae, zpěvačkou Sarah Brightman či trojnásobným držitelem cen Grammy Michaelem Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Od roku 2010 je jeho součástí Bohemian Choir Prague.

Více informací

 

Účinkující:

Členové Bohemian Symphony Orchestra Prague (komorní obsazení)

Sólové housle: Marie Dvorská

 

Program:

J. S. PACHALBEL Canon v D-dur

J. F. WADE Adeste fideles

A. ADAM O Holy Night

F. X. GRUBER The Silent Night / Tichá noc

A. VIVALDI Čtvero ročních dob (Jaro - Léto - Podzim - Zima)

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora (kostel je vytápěný na 18ºC)

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město

26.12.2023 od 17:30 hodin

Další akce pořadatele

W.A.Mozart - Requiem d moll - 2. listopadu od 19:30, Kostel sv. Salvátora, Praha

The Gaming Music Life Vol.2 - 21. listopadu od 20:00, Rudolfinum, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.