Předprodej byl ukončen

Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční
KONCERT / Hudba – Klasika / Umění

Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční

úterý 26.12.2023 od 19:30
Kostel sv. Salvátora, Praha

O akci

Největší Vánoční klasika zazní v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 26. prosince 2023 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze (kostel je vytápěný) nejznámější české klasické hudební dílo Jakuba Jana Ryby – Českou mši vánoční.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a přední české sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

 

„Není větší vánoční klasiky, která dokáže oslovit všechny generace posluchačů, než je právě Česká mše vánoční," uvedl Martin Šanda.

 

Česká mše vánoční bývá uváděná také jako mše "Hej, mistře“, nebo lidově "Rybovka". Děj má zasazený do českého prostředí, pro svou prostotu a radostnou svěží atmosféru zůstává srozumitelnou a přístupnou širokému obecenstvu.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague si připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

 

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

Více informací

Účinkující:

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Bohemian Choir Prague

Přední čeští sólisté

Martin Šanda - dirigent

 

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora (kostel je vytápěný na 18ºC)

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město

26.12.2023 od 19:30 hodin

Další akce pořadatele

W.A.Mozart - Requiem d moll - 2. listopadu od 19:30, Kostel sv. Salvátora, Praha

The Gaming Music Life Vol.2 - 21. listopadu od 20:00, Rudolfinum, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.