Předprodej byl ukončen

Collective Ways: Who What Hot
SHOW / VYSTOUPENÍ / Umění – Konceptuální

Collective Ways: Who What Hot

úterý 14.11.2023 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Performativní kontemplace nad putováním informace a podobou mýtů současnosti

Kdo? My! Co? Co? Tssssss…název představení Who What Hot vzniká úvahou o hodnotě obsahu informace, který je nezřídka nahrazen čímkoliv s tzv. vysokou ,,shock value”, dá se prodat nebo slouží k jinému typu manipulace a nebo se dostává pod kůži dostatečně častým opakováním - mantra, afirmace, rituál. ,,Yes, we can!.” Realita virtuální povahy.

Jsme v síti vztahů, myšlenek, ve vrstvách různých přesvědčení a myšlenkových konceptů. Nakonec se zdá, že nic nemá jednu danou funkci ani jeden přesný význam. Nacházíme se v křížení a hybridizaci obsahů, kde hledáme svého hrdinu. Mýtus je mnohovýznamový tvar tvořený  vrstvami, opakuje a tak se stává reálnějším než realita. Data jsou dnes často zbavena širokého kontextu, použita pro jiný účel, než kterému měla sloužit původně a tvoří vrstevnaté novotvary. Žijeme dobrodružství v realitě nereálných příběhů?

Performance vzniká dialogem umělkyně, performerky a tanečnice Kateřiny Szymanski a light designérky a scénografky Judity Mejstříkové.

Collective Waves je koncept, který staví kolektivní tvorbu, význam spolupráce a vzájemý dialog nad ,,značku” jednotlivce.

V rámci CW vznikly v posledních letech například projekty Hereafter, který byl uváděn v rámci Tanec Praha v regionech a nebo Under The Surface, uvedený na festivalech Bazaar a Nultý Bod v Praze.

Projekt je podpořen: Studiem Alta, spolkem Taje, Divadlem D29, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s COK v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.