Předprodej byl ukončen

Vinyla - Schwarzprior & Lazer Viking
KONCERT / Hudba – Elektronika

Vinyla - Schwarzprior & Lazer Viking

sobota 25. listopadu od 20:30
Prostor (Panský dvůr), Boskovice

O akci

Lazer Viking
Zakuklený hudební nerd anebo nejvtipnější člověk na scéně? Lazer Vikinga (jinak člena nepřehlédnutelných Wild Tides) si pamatujeme jako vyzývavého rock'n'rollového playboye (období desky Radical Karaoke), kytarové roky se ale zdají být minulostí. Na aktuálním albu Tunnel Vision se obrátil k syntezátorům, „Zastávám názor, že vývoj je nutný. Je nutný k tomu, aby se člověk dál a lépe vyjadřoval v tom, co dělá. Nerad se zastavuju na místě a asi je to z mé diskografie jasné,” říká pro Radio Wave. Klip k aktuální skladbě Yr Body režírovala Jay Walker a po výhře v cenách Anděl se letos na jaře společně postarali o nejvtipnější (čti: jediný vtipný) moment celého ceremoniálu.

Schwarzprior
Dlouhých devět let trvalo, než darkwave projekt Schwarzprior navázal na svůj dlouhohrající debut IDDQD. Díky němu získali v roce 2014 cenu Vinyla za objev roku. Na šestiskladbové novince Nemoc už nejsou trio, ale jen dvojice – chladná, syrová elektronika a nihilistické texty – jejich poznávací znaky – ale zůstaly. I o zvuk nového alba se postaral Moimir Papalescu. Schwarzprior na Nemoci jsou – Edgar Schwarz (hudba) a Tomáš Motal (zpěv). Druhý jmenovaný se v mezidobí mezi deskami stal vyhledávaným ilustrátorem. Album ohlásil videoklip Bauhaus Brusel od Jakuba Krejčího.

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Vystupující

Lazer Viking (CZ) – fb / insta / youtube Schwarzprior (CZ) – fb / bandcamp

Pořadatel

Unijazz pobočný spolek Boskovice