Předprodej byl ukončen

Vinyla - Amelie Siba & Máří
KONCERT / Hudba – Ambient, Elektronika, Rock

Vinyla - Amelie Siba & Máří

sobota 9.12.2023 od 20:30
Prostor (Panský dvůr), Boskovice

O akci

Amelie Siba
Od pokojíčkové introvertnosti po ozvěny amerického indie rocku. Cesta Amelie Siby začala nejpozději s albem Dye My Hair, které bylo za rok 2020 nominováno na Vinylu jak coby album, tak objev roku. Siba od samého začátku stavěla na sdílné intimitě, ke které se mohou vztáhnout fans, ať už jsou jejich životní zkušenosti sebevíc rozdílné. Aktuálně patří Siba k nejvyhledávanějším jménům současné alternativy a jakkoliv může dráždit, že její jméno figuruje na plakátě většiny akcí či festivalů, které se snaží vybočit z pohodlného středního proudu, dává to smysl. Jen málokdo dokáže nenuceně oslovovat pozorné publikum tak jako ona. Na aktuální desce Gently Double A (Day After Records) úzce spolupracovala s kytaristou a producentem Kryštofem Kříčkem (známým jako Haru či z projektu Fyield). 

Máří
Jeden z objevů letošního roku? Když písničkářka Máří vydala debut Léto znovu přijde, vytrhla ze snění i zavedené hudební publicisty. Její autorské písničky jsou autentické a díky synergii s multiinstrumentalistou Šimonem Kellerem i vrstevnaté. Elektro pop, kytary i rozjímavé plochy, vždy doprovázené výraznou lyrikou. „Ty písničky pro mě hodně znamenají,“ říká Máří – a z jejich dotaženého zvuku to je poznat.

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Vystupující

Amelie Siba (CZ) – fb / insta Máří (CZ) – insta

Další akce pořadatele

D21: Franz Kafka – Amerika - 24. května od 19:00, Prostor (Panský dvůr), Boskovice

Pořadatel

Unijazz pobočný spolek Boskovice