Skleněný zvěřinec
DIVADLO / Představení – Činohra

Skleněný zvěřinec

neděle 3.3.2024 od 19:00
Kino Humpolec, Humpolec
Vstupenky
od 700 do 750 Zobrazit ceny
prodej do 3.3.2024
do zdražení 55 dní

Sál / zóna I

Základní cena 750 Kč

Sál / zóna II

Základní cena 700 Kč

ZTP/P

Základní cena 700 Kč

O akci

TENNESSEE WILLIAMS NAPSAL TUTO TRAGIKOMEDII JAKO VZPOMÍNKU NA SVOJE MLÁDÍ, NA SVOJI MATKU AMANDU A SESTRU LAURU. SÁM V TÉTO HŘE VYSTUPUJE V POSTAVĚ MLADÉHO TOMA, KTERÝ CELÝ TENTO RODINNÝ PŘÍBĚH VYPRÁVÍ .
MATKU AMANDU VYKRESLUJE JAKO ČLOVĚKA, KTERÉHO MŮŽEME ODSOUDIT, ALE PŘEDEVŠÍM SE JÍ MUSÍME SMÁT.

Z lásky vznikají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. 

Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny. S humorem i dojetím a s tou největší upřímností líčí život opuštěné matky Amandy, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Postava syna Toma je zosobněním samotného Tennessee Williamse a jeho sestra Laura je původně jeho pravá sestra Rose. Tato rodinná tragikomedie je o nás, o každém z nás,  je to zrcadlo nastavené do našich směšných rodinných kotrmelců. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. Společně s Amandou, Tomem, Laurou a nápadníkem Jimem, se smějeme i  pláčeme sami nad sebou. 


Simona Stašová: "Konečně jsem dozrála do role matky Amandy, do té bláznivé matky, které tak dobře rozumím. Amanda je na zabití i k pomilování, tak jako celý ten náš neuvěřitelný život."

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 2 H 30

Pořadatel

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci