Předprodej byl ukončen

René Souček  /  Dou NaBoso
KONCERT / Hudba – Folk / Country

René Souček / Dou NaBoso

pátek 1. března od 19:00
Sokolovna Josefov, Jaroměř

O akci

Koncert - dvoják

René Souček  Písničkář z Frýdku-Místku, toho času žijícího v Českých Budějovicích, hrající autorskou tvorbu na kytaru a ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

Pravidelně se účastní koncertů a festivalů, např. Colours of Ostrava, Cały Poznań Ukulele v Polsku, Muzikantské žně a Sweetsenfest ve Frýdku-Místku, festival Pod komínem v Záhliních, Beskydské folkování, či na Slovensku Fest Dobré Bohunice. Je pravidelným hostem na Textovém dílně Slávka Janouška a nevyhýbá se ani charitativním akcím.
V Praze Úněticích se každoročně účastní festivalu Czech ukulele festival, kde mimo vystoupení učí návštěvníky hře na ukulele.
Také se s ním můžete setkat na klubové scéně, v čajovnách a podobně, je zván na živá vystoupení do studií Českého rozhlasu.

Už téměř 10 let jej na pódiích doprovází perkusista Marek Hlosta. Jeho cajon a djembe podtrhují Reného rytmičtější kousky, v subtilnějších písních pak druhým hlasem dokresluje kontury. Nárazově u něj hostuje také vynikající kontrabasista Petr Piny Pinkas a Reného formace tak místy nabývá formy tria. Přesto si jeho vystoupení stále zachovávají písničkářského ducha a komorní ráz.

V letech 2020/21, v době lockdownu, nezahálel a sám pořádal proudy pro své fanoušky, často spojené s dobročinností, např. sbírkou na obnovu řeky Bečvy po ekologické havárii.

V roce 2013 vydal René své debutové album "Fajne-Mjesto", jehož kmotrem je Slávek Janoušek. CD produkoval David Stypka a obal graficky ztvárnil Lukáš Horký. Titulní íseň Fajne-Mjesto se stala v roce 2016 oficiální hymnou města Frýdek-Místek. Album je momentálně vyprodáno a sehnat jej lze pouze v elektronické podobě na stránkách Indies records.
V roce 2017 vydal René druhé CD s názvem "Sto tisíc slov", které mělo svou křtící sňůru. Kmotry se stali např. J.Samson Lenk, Jaromír Nohavica,
Dante Písničkář a další...Toto album vyšlo ve vlastním nákladu. Grafiku opět ztvárnil Lukáš Horký a nahrávalo se s hudebními hosty ve studiu ASI ve Frýdku-Místku.

Dou NaBoso      

Anet se Símou založily blonďaté kytarové Duo NaBoso v roce 2017.

V roce 2018 se pořadatel na plakátu uklepl a naavizoval kapelu Dou NaBoso, což uznejte, vypadá opticky lépe než "Duo" :-) a tím nevědomky otevřel cestu přijímání dalších členů.

V roce 2019 se přidala do kapely Joey s kontrabasem. Holky se již znaly z bujarých večírků z Toulovcových Maštalí poblíž Litomyšle, z hospůdky ve Vranicích, kde se snad každý den hrávalo.

Na podzim 2022 Joey z kapely (doufejme, že dočasně) vystupuje z důvodů zvyšujících se nároků rostoucích dvojčat na její přítomnost doma. Síma toho má taky nějak moc, v kapele končí a věnuje se svým hudebním projektům. Do kapely přichází Hanička s flétnami, se kterou Anet vystupovala před lety v duu a především v kapele Mazzec. Chvíli nebylo jisté, zda se do kapely hledá basistka nebo kytaristka, ale když do kapely přišla Dari s kytarou, bylo jasno. Anet se chytá kontrabasu.

Další akce pořadatele

Vzpomínka na Karla Kryla - 9. listopadu od 19:00, Sokolovna Josefov, Jaroměř

Pořadatel