Předprodej byl ukončen

"RETYRED, vol. IV."
KONCERT / Hudba – Ambient, Elektronika, Experimentální, Spirituální

"RETYRED, vol. IV."

pátek 1.12.2023 od 18:30
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

The Light Beyond
uvádí

"RETYRED, vol. IV."
Enigmatický audio-vizuální karusel temného rituálního ambientu, darkcore industriálu, éterického hluku, dungeon skřípání a martiálního exorcismu. Cestou pryč, z mrákot a bludu, cestou dna, cestou hanby a studu, zpět ke světlu a splacenému dluhu, dluhu dobra všech spravedlivých. Budiž úleva zatracením a peklem polknutím.


CONJECTURE
GR, Athens | live PA
dark ambient 
https://conjecture-project.bandcamp.com
https://cycliclaw.bandcamp.com/album/nostalgia-futura

Conjecture, the sonic researcher, merging a plethora of genres and delving into the labyrinth of the post-industrial underground. Conjecture thrives on the resonance of hardware synthesizers, piezo microphones, salvaged metal sheets, DIY impulse responses plucked from forgotten edifices, and the enigmatic manipulation of tape. This sonic tapestry serves as a canvas for manifestos on the human experience, challenging religious folklore norms, and unearthing the realms of transcendence through archetypal rituals, body deconstruction, human subtraction and murder.

PAVOR NOCTURNUS
IT, Milano | live PA
ritual ambient & black industrial
https://musicpavornocturnus.bandcamp.com
https://cycliclaw.bandcamp.com/album/ecatombe

Sombre esoteric invasion into the very darkest abysmal depths of human essence. Ritualistic black industrial stretched upon the torso of the carrion of various modern states of aggregation, such as darkcore or doomcore, following the ghosts of traditional ethno-industrial fragments. Pavor Nocturnus is the solo project of a Milan based musician and composer. His works return suggestions from different art  forms, creating an interweaving of electronic sounds and ritual, spiritual and esoteric elements obtained through an experimental approach and sound research.

ČRNÁ ZEM
CZ | live
ethereal doom noise industrial
https://crnazem.bandcamp.com
https://bandzone.cz/crnazem

Jestliže Bůh je všude a ve všem, tak Bůh je i hluk, tma a prázdnota. Éterický atmosférický temný doom industrial s božím protnutím a vnuknutím Jiskry. Vysokokapacitní organická transmise s napojením na zkázonosné kosmické proudy doléhající do komnat našich kraniosakrálních oltářů. Psychogenní primitivní monolit energetické excitace tavící vědomí i mysl. To vše zhmotněné v novém živém programu jménem "Témenec".

SEISMIC WAVE FACTORY
CZ | live PA
industrial noise
https://bandzone.cz/seismicwavefactory

Bouře snášející extázi, osvobozující rozplynutí, transformace skrze zvuk a oheň, mystická katarze duše, exekuce ega. Zpodobnění vztahu učitele a učedníka, mistra a pomocníka, pána a otroka, Boha a mučedníka. Kyber-apoštolové nadcházejících věků přicházejí.

HNILOMORNA
CZ | live
dungeon synth
https://hnilomorna.bandcamp.com

V okovech spoutaný dungeon synth, jež za zvuků velmožných fanfár pekelných i jejich tónů nezemských, snáší se nad krajinou, kterou polyká a v němý troud obrací. Jeho nekonečná ozvěna plazící se po vlhkých kamenech prostupuje dál, tam dolů, do kobky všech kobek, do morků všech kostí. A ta bytůstka, hromádka člověčenství, krčící se v propasti mezi hordami temřin, upíná se v poslední plamen skomírající, sníc o něm jako o pochodni nejjasnější.

Bílý kůň je pohřbený. Premiéra projektu Hnilomorna je černou ovcí celého večera. Zveme vás tímto na jedinečný uvítací ceremoniál tohoto okultního monstra za doprovodu zvuků jeho vlastního mrzkého triumfálního preludia.


VYEDMA
CZ/UK | live PA
martial dark acid ambient
https://soundcloud.com/vyedma

Posmrtné křeče duchů tančící na rozpadlém hrobu vzkříšených nadějí. Degradovaný temný acid ambient brodící se jako válečný pluh půdou ztěžklou krví, jež nenasytným chřtánem vyslance pekla, umrlčího monstra pozemského, svůj odporný břich plný moru plní. Jeho běsnící mršina, opulence, skutky i mravy jsou však pokrmem jazyků pekelných v nichž utone on i jeho sluhové.


Program:

18:30-19:00 Vyedma
19:15-19:45 Hnilomorna
20:00-20:30 Seismic Wave Factory
20:45-21:15 Črná Zem
21:30-22:00 Pavor Nocturnus
22:15-22:45 Conjecture

 

Uznáš-li za vhodné, šiř tuto pozvánku mezi svými přáteli dál.
Vizuální a lyrický projev Rárog
The Light Beyond, 2023
info [ ] thelightbeyond [ ] org

Další akce pořadatele

Stinka - klavírní koncert - 26. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

UNIfest 2024: November 2nd, Kalle, sinks, James Harries aj. - 14. září od 15:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Kulturní ozdravovna Jana Buriana - 21. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Poetry Jam: Bohdan Bláhovec a hosté - 10. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Arch. Jan Gillar (1904-1967) - 3. září od 18:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Jaroslav Hutka - 5. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Pořadatel

Kaštan - Scéna Unijazzu