Předprodej byl ukončen

Šťastné a krvavé
KINO / PROJEKCE / Film – Horor, Komedie

Šťastné a krvavé

úterý 12.12.2023 od 20:00
Kino Humpolec, Humpolec

O akci

Hororová komedie o americké rodině, která netuší, že zapadnout mezi svérázné skandinávské venkovany, bude její nejmenší problém.

Více informací

Bill, jeho manželka a dvě dospívající děti jsou prototypem naivní americké rodinky. Když Bill zdědí po strýci starou horskou usedlost v Norsku, nadšeně se před Vánocemi stěhují do svého nového domova s vyhlídkou přeměnit nemovitost na výdělečný podnik. Jejich představa o romantickém zasněženém severu nemůže být vzdálenější realitě…

 

Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samoz-řejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy!

 

Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu.

 

„Vánoční“ film Šťastné a krvavé je prošpikován skrz naskrz černým humorem a s lehkostí si satiricky utahuje ze stereotypů rozdílných národů. Přítomnost mystických elfů už jen dotváří kouzlo dokonalé noční můry. 

 

Originální název:            There's Something in the Barn

Produkce:                      Norsko, Finsko / 2023

Pořadatel

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci