Předprodej byl ukončen

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií
KONCERT / Hudba – Klasika / Umění

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií

úterý 5. března od 20:00
Rudolfinum, Praha

O akci

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií.

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí v Dvořákově síni Rudolfina 05.03.2024 to nejlepší z hudby Hollywoodu.

Se svým programem Hollywood in Prague míří na pódium prestižního koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na velkou filmovou výpravu. Dvořákovu síň pražského Rudolfina tak ovládnou melodie těch největších hollywoodských filmových trháků.

Šifra Mistra Leonarda, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mission Impossible, Pearl Harbor, nebo Šifra Mistra Leonarda, to všechno jsou tituly, které zazářily na stříbrném plátně a vryly se do srdcí a paměti diváků téměř všech věkových kategorií nejen svým příběhem, ale také geniální filmovou hudbou. Večer se slavným Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) připomene tyto, dnes již klasické, kasovní trháky a také mnoho dalšího.

V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelné romantické komedie Prci, prci, prcičky. Během 85 minut trvajícího koncertu dojde i na melodie z filmových hitů poslední doby. Mezi ty patří například melodie z filmu Top Gun: Maverickv s Tomem Cruisem v hlavní roli či skladba Always Remember Us This Way z filmu Zrodila se hvězda. Na své si také přijdou diváci seriálu Simpsonovi, který se od produkce 20 Century Fox dočkal filmového provedení.

To vše a mnohé další si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků. "Filmová hudba je jedinečná v tom, že dokáže zaujmout posluchače napříč žánry a spojuje diváky všech generací." říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.

Od té doby si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors a Il Volo. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

Více informací

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Dirigent: Martin Šanda

Sólo zpěv - Leticie Krotká

Rudolfinum - Dvořákova síň 05.03.2024 ve 20:00

 

Více na:

www.bsop.eu

https://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague/

Další akce pořadatele

W.A.Mozart - Requiem d moll - 2. listopadu od 19:30, Kostel sv. Salvátora, Praha

The Gaming Music Life Vol.2 - 21. listopadu od 20:00, Rudolfinum, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.