Předprodej byl ukončen

Karnola Grande finále: Ventolin & Koně a prase
KONCERT / Hudba

Karnola Grande finále: Ventolin & Koně a prase

pátek 15.12.2023 od 21:00
Karnola, Hranice

O akci

Tohle bude epický konec - autoři Bramborových hitů a náš oblíbený disco vědec uzavřou šest let existence Karnoly.

Kapela Koňe a prase vznikla na popud Martina a Viktora v roce 2013 za účelem hraní na vernisážích. V roce 2015 se do kapely připojila Lenka a kapela se začala formovat do dnešní podoby. Původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a dětským klavírkem. Texty veselou formou odrážejí každodenní situaci obyčejných lidí s důrazem na ekologii a kritiku společnosti. Kapela dlouho vystupovala převážně ve svém rodném městě Valmezu, od roku 2018 předskakovala Midi Lidi a v roce 2020 vydala debutové album Bramborové hity s peckami jako Vysavač či Fízli. 
Koně a prase jsou: Lenka Halová (synth, zpěv), Martin Janírek (bicí, zpěv) a Viktor Mikulášek (basa, zpěv). 

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety a člena divadla Nejhodnější medvídci, který na elektronické scéně působí od roku 2007. Průlom v jeho kariéře způsobilo vydání druhé řadové desky Vitajte (2017) v čele s virálním hitem Disco Science s videoklipem v režii Petra Marka (Midi Lidi) a Johany Novotné (Johuš Matuš) založeném na přelomové technologii maskování “greenscreen”. V roce 2021 pak následovalo album Dneska se vyčasilo s hity Mech a Posun času. Alba vydavá ve spolupráci s labelem Bumbum Satori.
K živému hraní Ventolin používá staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna, italského disca a indického disco stylu zvaného “šrumbabumba” z 80. let 19. stol., hraného převážně dlaněmi na pleš. V roce 2022 založil společně s členy divadla Nejhodnější medvídci hudební skupinu Ametyst.
David Doubek přednáší kulturní antropologii na Karlově univerzitě

Tato akce je poslední, která se v kulturním a komunitním prostoru Karnola odehraje před jeho definitivním uzavřením. Děkujeme všem přátelům, pomocníkům a návštěvníkům za krásných šest let plných kultury.

Harmonogram večera:

Doors 20:00

Start 21:00

Sledujte naši FB událost

Vystupující

Ventolin (CZ) – web / web