Amelie Siba
KONCERT / Hudba – Experimentální, Folk / Country, Indie / Alternative, Písničkáři, Pop, Rock

Amelie Siba

pátek 8. března od 20:00
Kafara, Brno
Vstupenky
od 210 do 250 Zobrazit ceny
konec prodeje 10 dní

Základní vstupenka

Základní cena 210 Kč

Rád/a podpořím i pořádající prostor

Základní cena 250 Kč Koupit

O akci

Amelie Siba, hudebnice z Prahy, je jednou z nejvýraznějších tváří současné české nezávislé hudební scény a její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti.

Hudebnice vkládá do každé z písniček svůj vlastní příběh, který se týká retrospektivních stavů a rozpoložení jí samotné. Texty působí jako deníkové zápisy, jejichž ústředními tématy jsou dospívání a vztahy jak sám k sobě - z pohledu vnitřní bolesti, nejistoty a hledání hodnot - tak i k druhým. Svá vyprávění doprovází Amelie jemnými kytarovými melodiemi a decentní elektronikou, která tvorbě dodává dreamy nádech.

Písničky mohou sice na první pohled působit depresivně, ale jsou především plné naděje a dávají pocit sounáležitosti a víry v lepší budoucnost - protože "čas jde dál". I přes to, že se mnohdy jedná o konkrétní zážitky samotné hudebnice, velmi snadno se s každým z příběhů posluchač dokáže ztotožnit a může v sobě nalézt svou "pubertální holku". Amelie klade silný důraz na osobní, komorní přístup ke svému publiku a vytváří tak jedinečnou intimní atmosféru koncertů, která může působit až terapeuticky.

Za pár uplynulých let stihla Amelie vydat několik singlů, úvodní EP pod názvem It Was Nice To Meet You a album Dye my hair, které si celé sama nahrála, zprodukovala a za které dostala cenu Apollo a Anděl. Počátkem roku 2021 vydala své další EP pod názvem when is our time, kde pracuje s elektronickými beaty a dodává tak písničkám taneční nádech. Tak jako tak ale písničky neztratily na své útulnosti.

V říjnu 2021 vydala své druhé dlouhohrající album s názvem Love cowboys, za které dostala svou druhou cenu Anděl, a na jaře 2023 vydala třetí dlouhohrající desku GentlyDoubleA. Rok 2023 nezačal pouze vydáním alba,  ještě před releasem se Siba zúčastnila největšího evropského showcase festivalu ESNS a byla jednou z patnácti nominovaných na cenu Music Moves Europe jako jedna z nejvýraznějších hudebníků roku 2022.

Vystupující

Amelie Siba (CZ) – fb / insta