Janáčkovo Kvarteto - Na návštěvě u Cimbal Classiku
KONCERT / Hudba – Klasika

Janáčkovo Kvarteto - Na návštěvě u Cimbal Classiku

středa 11. prosince od 19:00
Dělňák Líšeň, Brno

Koná se v rámci

Vstupenky
od 400 do 470
prodej do 11. prosince

O akci

VÁNOČNÍ KONCERT 11. 12. 2024

Janáčkovo kvarteto s primáriem Milošem Vackem je světově uznávaný brněnský komorní soubor, jehož součástí je i domestikovaný Líšňák, houslista a dirigent Richard Kružík.

4. koncert z cyklu Na návštěvě u Cimbal Classiku
Tak je nazván plánovaný cyklus pravidelných setkání líšeňské kapely Katky a Dalibora Štruncových se zajímavými, profesně velmi úspěšnými a na umělecké scéně dlouhodobě etablovanými soubory i jednotlivci.

Tištěné vstupenky zakoupíte i v Copy Líšeň, Jírova 10. 

 

Janáčkovo kvarteto bylo založeno v roce 1947 studenty brněnské konzervatoře.
Díky skvělé interpretaci děl Leoše Janáčka soubor získal právo užívat jméno tohoto významného skladatele. 
V roce 1955 vzniklo Janáčkovo kvarteto v dnes již legendární sestavě Jiřího Trávníčka.
Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka vyrazili na své první zahraniční turné, a během několika let se umělecké aktivity souboru dostaly na všechny kontinenty.

Osm desítek let působení na koncertních pódiích si zákonitě vynutilo postupné změny v sestavě souboru. Podstatou hry Janáčkova kvarteta však stále zůstává interpretační kánon a expresivita.

Současní členové kvarteta jsou:

MILOŠ VACEK . PRVNÍ HOUSLE

RICHARD KRUŽÍK . DRUHÉ HOUSLE

JAN ŘEZNÍČEK . VIOLA

LUKÁŠ POLÁK . VIOLONCELLO

Janáčkovo kvarteto vystupovalo na předních mezinárodních festivalech (Bonn - Musikfestival, Edinburgh - Festival, Pražské jaro, Šlesvicko-Holštýnsko - Festival, Festival - Krakow, Festival - Alicante - Actual aj.), koncertních sálech (Londýn - Wigmore Hall, Edinburgh - Quins Hall, Tokio -Bunkakaikan, Osaka - Phoenix Hall, Soul - IBK Hall atd.) a nahráno pro slavné nahrávací společnosti (Deutsche Grammophon, Supraphon, Decca, Westminster, Pony Canyon, Naxos atd.).

Kvarteto také navázalo spolupráci s IJ Pleyelem v rakouském Ruppersthallu a pravidelně vystupuje a nahrává hudební odkaz tohoto méně známého současníka WA Mozarta. Za dobu své existence soubor spolupracoval s takovými významnými interprety jako Igor Ardašev, Eva Bernáthová, Boris Berezovský, Maria Kliegel, Bohuslav Matoušek, Josef Špaček, Alfred Strejček, Ivo Kahánek, Ang Li, Raphael Wallfisch, Elisabeth Leonskaja, Ludmila Peterková, Michaela Fukačová atd.

Vystupující

Janáčkovo kvarteto (CZ) – web / fb / insta / youtube / Spotify

Koná se v rámci

Na návštěvě u Cimbal Classiku

Jaroslav Svěcený - Na návštěvě u Cimbal Classiku - 9. října od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Pořadatel

Kulturní centrum Líšeň - Dělňák