Předprodej byl ukončen

Festival zdraví a jógy
FESTIVAL / Charita / Dobročinnost / Osobní rozvoj / Sport – Joga / Zdraví / Životní styl

Festival zdraví a jógy

sobota 13. dubna od 8:00
Střelnice - spolkový dům, Tábor

O akci

V rámci již 3. ročníku Festivalu zdraví a jógy se můžete těšit na přednášky, lekce jógy, muzikoterapii a doprovodný program. Nebudou chybět ani prodejní stánky lokálních výrobců. Přednášky se budou týkat především téma vztahů v rodině a výchovy dětí, duševní hygieny. Onko jóga pod vedením Veroniky Carmanové zahájí festival. Dalším lektorem bude Jakub Šamberger s lekcí zaměřenou na zdravá záda. Následuje přednáška na téma Rodinné konstelace s Martinem Skaličkou. Lenka Oravcová lektoruje lekci Jóga podle způsobů zdravého pohybu. Květa Cermanová, biosyntetická terapeutka, povede přednášku o Biosyntéze anbe tělo jako pomocník v terapii. Na závěr nás na velkém sále čeká dynamická lekce bhakti vinyasa yoga s Lucií Huříkovou a společná meditace a Kírtan. Tato závěrečná meditace je ZDARMA. Podpoříme také dobrou věc. Část výtěžku poputuje pro FOKUS Tábor z.s.

 

8:00 - 9:00

Veronika Carmanová - Onko jóga

Záměr: vést lekce jógy tak, aby na lekci mohli chodit i lidé, kteří se léčí. Vytváříme tak speciální lekci pro onkologické pacienty.  Klienti se nemusí nijak hlásit dopředu ani nepotřebujeme  žádné lékařské potvrzení. Rozumíme také tomu, že každý může přijít józe na chuť v jiné fázi léčby. Pro mnohé je jóga v době chemoterapie nebo ozařování nemyslitelná, někomu naopak může přinést vnitřní klid, který potřebuje k překonání toho nejhoršího. V době po ukončení léčby a při snaze návratu do běžného života může být jóga nejvíce užitečná. Vše je dočasné a uzpůsobené individuálním potřebám klientů – dokud nezískají sílu jít na „normální“ lekci.Myšlenka vést lekce jógy pro onkologicky nemocné se se zrodila spolu se založením jógového studia Karma Yoga.  Tyto  specializované lekce probíhají v Korunní ulici na Vinohradech již od roku 2013. Posledních pár let se tyto lekce rozrůstají po celé ČR.

Zakladatelka a majitelka Karma Yogy vede lekce dynamické hatha flow a miluje ponoření se do hloubky a klidu jin jógy. Ve své ordinaci léčí neduhy pomocí čínské medicíny. V Karmě řeší všechno a nic. Postupně vysílá své nápady do vesmíru a pak se diví, když celá zásilka přijde najednou.

www.karmayoga.cz

 

9:30 - 11:00

Jakub Šamberger - Jóga pro zdravá záda

Jóga je mým společníkem, respektive součástí mého života. Nemám rád proslovy typu „Jóga je můj život“. Jóga je součástí mého života, ano. Pomáhá mi najít rovnováhu. Užívat si života, i když se dostaví problémy. Soustředění na nádech a výdech je zázrak. V tu chvíli nic jiného neexistuje. To je pro mě ten pravý benefit jógy. Teď a tady. Obrovské uvolnění od toho okolního tlaku. Klid, dech a po lekci možnost nahlédnout na všechny předchozí nevyřešitelné situace s pokorou a zároveň s nadhledem. 

Jóga pro zdravá záda 
Cílem cvičení je uvolnit záda a regenerovat páteř, protáhnout zkrácené svaly trupu, posílit v místech, kde jsou svaly ochablé, a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet. Důraz je kladen na správné dýchání, optimální držení těla a zaměření pozornosti.

www.energystudio.cz

 

11:30 - 13:00

Martin Skalička - Rodinné konstelace, přednáška

Rodinné konstelace jsou dnes již uznávaná terapeutická metoda a i metoda sebepoznání. Práce s konstelacemi nám dokáže zprostředkovat léčení naší duše a jejích témat, ale i ukázat kořeny například zdravotních potíží. Na přednášce se dozvíte k čemu všemu Rodinné a systemické konstelace slouží, jak pracují v našich životech a v rodinných a jiných systémech. Povíme si něco o školních a pracovních konstelacích a souvislostech, které jsou společné pro všechny systémy - rodinné, pracovní, školní a jiné. Také si povíme jakou úlohu má ten, kdo konstelace vede a co je dobré o konstelacích vědět, než se vypravíte na konstelační seminář. Martin vede konstelační semináře od roku 2010.

www.skalickovi.eu

 

13:30 - 15:00

Lenka Oravcová - Jóga podle zdravých principů pohybu

Jóga je většinou chápána jako praxe, která vede ke zdraví. Jak by ale měla tato praxe vypadat, když je každý člověk trochu jiný, má trochu jiné cíle a potřeby. Navíc se výrazně mění i většinový životní styl a s ním i naše pohybové návyky. Řešením je pochopení pohybu těla (a mysli) v jeho funkčních základech a tyto jednoduché principy využít při jógové praxi. Lekce bude lehké flow – sestavená tak, aby podporovala pružnost pojivové tkáně, optimální dýchání a správné základní vzorce pohybu v pozicích.

Lenka Oravcová vystudovala taneční konzervatoř v Praze a po ukončení taneční profese působila ve fitness jako lektorka různých druhů skupinových cvičení. Postupem času se začala více orientovat na zdravotní aspekty pohybu, a za tím účelem vystudovala jógovou terapii na České akademii jógy a FTVS UK. Zajímá se především o souvislosti a paralely mezi tradiční jógou a moderními poznatky v oblasti fyzioterapie a psychologie. Výsledkem je filozofie pohybu a pojetí jógy jako terapie, která by měla vyvažovat současný životní styl. Své zkušenosti se snaží předávat budoucím lektorům ve Škole jógy a zdravého pohybu a také na kurzech a seminářích o principech zdravého pohybu a jógové terapii.

www.lenkaoravcovajoga.cz

 

15:30 - 17:00

Květa Cermanová - přednáška o Biosyntéze, aneb tělo jako pomocník v terapii

Pracuji jako terapeutka metodou Biosyntetické psychoterapie (www.biosynteza.cz).

Přednáška o Biosyntéze na Festivalu:
Během přednášky se budeme bavit o tom, co je Biosyntéza, jak se v této terapii pracuje s tělem, jaký je biosyntetický pohled na klienta, na zdraví, harmonii.
Vyzkoušíme si prvky z práce s tělem, jednoduchá cvičení.
Povíme si o různých možnostech, které nám práce s tělem nabízí.
Květa Cermanová -  od roku 2002 pracovala jako dula a masérka, doprovázela k porodům, v letech 2010-2015 absolvovala Psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze, jako terapeutka pracuje od roku 2013.
Vede seberozvojové kurzy, ženské skupiny.

www.kvetacermanova.cz

 

17:30 - 19:00

Lucie Huříková - bhakti vinyasa - dynamická lekce s harmoniem

Na začátku lekce nás čeká společná mantra s harmoniem, myšlenka  a úryvek ze šáster a pak následuje vinyasa, tedy dynamická jógová praxe.

"Provázím jógou, dechem, přítomností, meditací a poznáváním sebe sama v Čechách i po cestách v zahraničí do překrásných míst. Jógový pobyt je jeden z nejkrásnějších momentů, jaké si můžete nadělit, protože zážitek se v nás zapisuje hluboko a na odlehlejších místech se dokážeme vnímat pozorněji. Působím převážně na Šumavě, ale najdete mě jako lektora i ve dvou jógových školách akreditovaných MŠMT ČR:

"Maturovala jsem na Konzervatoři v Českých Budějovicích v oboru klavír a pokračovala jsem na Masarykovu univerzitu v Brně na hudební vědu, kde jsem studovala muzikoterapii pod vedením psychoterapeutky PhDr. Mariny Stejskalové, CSc. Má terapeutická praxe se soustředila ve školní i klinické sféře. Jsem stále otevřená životu, jsem věčná studentka a neustále ověřuji vše v praxi. Vedle studia hatha jógy pokračuji ve studiu bhakti jógy v linii pravých duchovních učitelů pocházejících od Brahmy. Je mi blízká jóga, která spojuje, posiluje a vytváří prostor podpory a důvěry.

luciehurikova.cz

 

19:30  20:30

Kírtan - Lucie Huříková

Info o Lucii viz výše.

Kírtan nebo-li zpěv manter a meditace - vstup zdarma.

 

 

Více informací

PROGRAM

VELKÝ SÁL

Open: 7:30

   8:00 –  9:00 hod.  Veronika Carmanová – Onko jóga

   9:30 – 11:00 hod. Jakub Šamberger –  Jóga pro zdravá záda

11:30 – 13:00 hod. Martin Skalička - Rodinné konstelace, přednáška

13:30 – 15:00 hod. Lenka Oravcová – Jóga podle principů zdravého pohybu

15:30 – 17:00 hod. Květa Cermanová – Přednáška o Biosyntéze, aneb tělo jako pomocník v terapii

17:30 – 19:00 hod. Lucie Huříková – Bhakti vinyasa, dynamická lekce s harmoniem

19:30 – 20:30 hod. Kírtan a meditace – Zpěv manter, vstup zdarma

 Změna programu vyhrazena.

Další akce pořadatele

Jakub Smolík - vánoční koncert - 12. prosince od 19:00, Hotel Palcát, Tábor

Disko Duní Táborem - 19. října od 20:00, Střelnice - spolkový dům, Tábor

Retroples 2024 - 30. listopadu od 19:30, Wellness hotel Mas, Sezimovo Ústí