Předprodej byl ukončen

Ida The Young + Barbora Hora (Grains)
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Indie / Alternative, Písničkáři

Ida The Young + Barbora Hora (Grains)

čtvrtek 4. dubna od 19:30
Kafara, Brno

O akci

IDA THE YOUNG

Ida the Young vydali v loňském roce debutové EP s názvem Strange Shaped Flowers. Za projektem, který vznikl v Plzni, původně stálo duo Iris Hobson-Mazur a Marek Koliha, které později svým doprovodem obohatil Filip Simon.

Kapela se na scéně pohybuje od roku 2021, od té doby se zakládajícím členům vedle rozšiřujícího se seznamu odehraných koncertů nahromadil také tvůrčí materiál. Ida the Young vyniká intimním a přímočarým projevem zpěvačky Iris Hobson-Mazur, která do projektu vkládá krom svého unikátního hlasového projevu i podmanivé texty. Ty barvitě doprovází na akustickou kytaru Marek Koliha, který se opírá o rytmiku Filipa Simona (mj. spoluhráče z kapely China Soup).

BARBORA HORA (GRAINS)

Barbora Hora představuje neotřelou hybnou sílu na poli české singer/songwriter scény. Její hudbu tvoří dva rovnocenné elementy; minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života.

Barbora Hora k aktuální nahrávce Grains (demos from the hill):
V minulých týdnech jsem na svůj telefon nahrála několik ukázek ze zkušebny. Zatímco stále pracuji na svém LP, chtěla jsem najít jiný a intuitivnější způsob tvorby/vydávání hudby. Posledních pár měsíců jsem byla extrémně zaneprázdněná a nezdá se, že by se to změnilo. Cítím se neustále unavená a tato únava mě nutí pochybovat o tom, jak žiju, o světě kolem a dokonce o smyslu tvorby hudby nebo umění obecně. V tomto časově náročném experimentu jsem našla poklidné místo, které chci více pozorovat.
Slyšíte, jak se v místnosti chvějí bubny, můj hlas ztrácí melodickou linku, dělám chyby v textu, kytara je rozladěná a vše znehodnocuje záznam z telefonu... S těmi chybami jsem v pohodě, protože to je lidské. Chyby jsou lidské, únava je lidská, nedostatek dovedností je lidský, pochybnosti jsou lidské a selhání je taky lidské.
Neexistuje žádné konkrétní poselství. Je to jen jedno malé zrnko v moři písku.

Vystupující

Ida The Young (CZ) – fb / youtube Barbora Hora (CZ) – fb / youtube

Další akce pořadatele

Tábor + Andy the Doorbum (US) - 20. června od 20:00, Kafara, Brno