Preludium Aloise Motýla - 51. ročník
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika, Spirituální

Preludium Aloise Motýla - 51. ročník

pondělí 18. března od 19:00
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, Šumperk
Vstupenky
Cena 150
prodej do 18. března
do zdražení 20 dní

O akci

Matthew Stephen Hockaday (klarinet, klavír, zobcová flétna)
Kvarteto Amos - Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy, ZUŠ
Alena Kubíčková (klavír)
Julie Kubíčková (housle)

Na 51. ročník tradičního festivalu Preludium Aloise Motýla jsme si pro návštěvníky připravili hudební lahůdku. Mladý multiinstrumentalista Matthew Stephen Hockaday se narodil ve Velké Británii, kde žil do svých 6 let. Pak se s rodiči přestěhoval do Olomouce. Na vysoké úrovni se věnuje hře na tři hudební nástroje - klarinet, zobcovou flétnu a klavír. Navíc pět let navštěvoval hodiny sólového zpěvu.

Je vítězem celorepublikové soutěže pro nadané a talentované děti Zlatý oříšek 2021 a trojnásobným držitelem ocenění Talent Olomouckého kraje 2021, 2022 a 2023 v uměleckém oboru.

V závěrečné části koncertu jej doprovodí Kvarteto Amos – studenti 6. ročníku Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy, ZUŠ, který tvoří Kristian Strkula (1. housle), Marie Burgetová (2. housle), Dominik Timár (viola) a Tomáš Pytelka (violoncello).

Na úvod se můžete těšit na vystoupení nadějné klavíristky Aleny Kubíčkové, která hraje ve třídě pana učitele Hrdiny. Hned poté se publiku představí i její starší sestra, houslistka Julie Kubíčková. Navštěvovala šumperskou ZUŠ a pěvecký sbor Motýli. V současné době je studentkou Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži ve třídě pana profesora MgA. Jana Schulmeistera.

Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka.

Více informací

Více informací na www.dksumperk.cz

Pořadatel