Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory se datují do roku 1994, do doby studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr "Pepíno" Valášek především interpretace klasiky a jazzu. Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.
Clarinet Factory během své dosavadní kariéry spolupracovali také s Bobby McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, PKF Prague philharmonia, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Radkou Fišarovou, Ivou Bittovou; s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou ve společném projektu Eternal Seekers, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra. V řadě site specific vystoupení spolupracovali s intermediálním umělcem Petrem Niklem a legendárním perkusionistou Alanem Vitoušem. Od alba Pipers je pravidelným hostem producent Milan Cimfe.
Mezi další milníky v kariéře Clarinet Factory patří hudba k filmům Night Watch (*2022) režiséra Johna Stevensona, nominovaného na cenu britské filmové akademie BAFTA v kategorii krátký animovaný film, Smrtelné historky – část Maják (*2016) režiséra Jana Bubeníčka, či vítězství v prestižní soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu se skladbou Orlík.
Od roku 2019 vystupují Clarinet Factory pravidelně v divadelním představení spolku JEDL „Pan Pros“, devět let (2014–2023) vystupovali s taneční skupinou VerTeDance ve společném projektu „Korekce”, který sklízel skvělé recenze doslova po celém světě a získal mnoho prestižních cen. (CENA ČESKÁ DIVADELNÍ DNA 2016, TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2014 / HERALD ANGEL AWARD 2015 / MESS FESTIVAL AWARD 2015 aj.)
Clarinet Factory (clarinet-factory.cz)