Předprodej byl ukončen

Chorvatsko, jak ho neznáte
KINO / PROJEKCE / Cestování / Outdoor

Chorvatsko, jak ho neznáte

pondělí 12. února od 19:00
Klub cestovatelů, Brno

O akci

Přednáška o méně známých oblastech Chorvatska, které jsou daleko od moře a blízko k horám aneb poznej Chorvatsko za oponou plážového turismu. 

Podíváme se do tajemných pohoří, k tyrkysovým řekám i jezerům, do hlubokých jeskyní i podzemních hangárů vytesaných v hoře, ale také nahlédneme k místním lidem do jejich životů i domovů, kde teče rakija proudem.

Přijď si se mnou zacestovat a zjistit, jaké přírodní krásy skrývá chorvatské nedotčené vnitrozemí, kolik hadů je člověk schopný potkat (a přežít) za týden, proč se Chorvatům neříká ne a proč se pro přežití na Balkáně musíš naučit pít rakiji.

Dále zjistíš, jak se boří mýty člověka, který do Chorvatska nikdy nechtěl, protože "tady není nic hezkého, jen narvané pláže" a teď tu každý půl rok v roce vesele bydlí a nemůže bez něj být. 

Moje jméno je Veronika, jsem delegátka a průvodkyně Chorvatskem i celým Balkánem a hlavně velká milovnice odlehlých míst této země, kam běžný turista chytající bronz u Jadranu nezamíří. Jsem také člověk, který v Chorvatsku před pár lety neviděl nic pěkného, ale práce delegátky a průvodkyně v této oblasti mi otevřela oči. Chorvatsko není totiž jen o moři a letní dovolené na pláži, je tu toho mnohem, MNOHEM více k nahlédnutí. 

A o tomto bude i tato přednáška - dozvíš se tipy na krásná a často neznámá místa, nahlédneš do mých zážitků z cest i spaní v autě, poznáš nedotčenou chorvatskou přírodu a pohostinné Chorvaty nalévající kolemjdoucím rakiji na každém kroku. 

Upozornění  Toto není přednáška pro profesionální plážové povaleče, ale pro ty z vás, kteří chcete nahlédnout za oponu této profláklé přímořské země. 

Těší se na vás Veronika Flodrová 
delegátka, průvodkyně Chorvatskem a milovnice míst s duší