Předprodej byl ukončen

Masters of Classics
KONCERT / Hudba – Klasika / Umění

Masters of Classics

pondělí 1. dubna od 19:30
Kostel sv. Salvátora, Praha

O akci

Masters of Classics

Nejslavnější Vivaldiho Čtvero ročních dob zazní v dubnu v podání členů Bohemian Symphony Orchestra Prague a nejlepších absolventů akademie světově uznávaného českého houslového virtuóza Václava Hudečka, pod jehož záštitou se koncert koná.

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 1. dubna 2024 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze světoznámé dílo Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Orchestr povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí mladí čeští virtuózové Klára Klánská, Matteo Hager, Marek Pavlica a Jan Novák.

Vivaldiho Čtvero ročních dob, cyklus koncertů pro housle a orchestr, je nejslavnějším dílem tohoto italského barokního skladatele. Je rozdělen na čtyři části, ve kterých Vivaldi popisuje průběh celého roku. Každé roční období se skládá ze tří vět. Jaro (ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec), Léto (Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice), Podzim (tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk) a Zima (chlad, vítr, déšť, krb, na ledě).

A právě jaro, léto, podzim a zimu budou mít na repertoáru členové Bohemian Symphony Orchestra Prague, kteří vás přesvědčí, že vážná hudba umí být i rozverná, veselá a plná energie. Vychutnejte si jedinečný kulturní zážitek umocněný krásnými prostory Salvátorského chrámu na Starém městě pražském, v němž se bude odehrávat.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

 

Více informací

 

Účinkující:

Členové Bohemian Symphony Orchestra Prague (komorní obsazení)

Sólové housle:

Klára Klánská

Matteo Hager

Marek Pavlica

Jan Novák

 

Program:

J. S. PACHALBEL Canon v D-dur

W. A. MOZART Divertimento D Major

A. VIVALDI Čtvero ročních dob (Jaro - Léto - Podzim - Zima)

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město

01.04.2024 od 19:30 hodin

Další akce pořadatele

W.A.Mozart - Requiem d moll - 2. listopadu od 19:30, Kostel sv. Salvátora, Praha

The Gaming Music Life Vol.2 - 21. listopadu od 20:00, Rudolfinum, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.