Martin Šonka - akrobatický pilot
PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor / Sport

Martin Šonka - akrobatický pilot

středa 6. března od 19:00
Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vstupenky
Cena 200 Zobrazit ceny
konec prodeje 12 dní
do zdražení 11 dní

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit
Novoměstská karta 160 Kč Koupit
ZTP 100 Kč Koupit

O akci

Beseda s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou, kterou povede autor jeho biografie Můj let do nebes Robert Sára. Jak se zamiloval do létání, nedělá se mu při akrobacii špatně, jaké nejšílenější kousky v letadle předvedl a kdy se ocitl v ohrožení života? I na to bude mistr světa série Air Race odpovídat.

Anotace kniha:

„Inspirativní příběh akrobatického pilota Martina Šonky, jenž se v roce 2018 stal mistrem světa respektované letecké série Air Race. Jeho cesta k absolutní světové špičce ale zároveň ukazuje, jak se vyplácí snít, protože i zdánlivě nereálné touhy mohou být – pokud tvrdě pracujete a jdete si za nimi – jednou naplněny. Obyčejný kluk ze Sezimova Ústí, jak o sobě rád říká, se prosadil v odvětví, v němž často rozhodují peníze. Navzdory tomu, že jeho maminka byla samoživitelka, on s bratrem spával v kamrlíku na košťata a že ani Česko není pro velké sponzory atraktivní lokací, z něj vyrostl elitní světový pilot. A z anonymního muže se v tuzemsku stala respektovaná sportovní osobnost. Zpověď otce tří dětí zároveň doplňují rozhovory s jeho nejbližšími i velkými soupeři.“

CV Martin Šonka (1978)

Už po maturitě na Střední průmyslové škole v Táboře se rozhodl, že se bude naplno věnovat létání. Proto nastoupil v roce 1997 na Vojenskou akademii obor pilot bojového letounu do Brna, po jejímž vystudování pokračoval na Univerzitě v Pardubicích oborem Management, marketing a logistika v dopravě. V té době také přišlo první závodění. V roce 2001 akrobacie na kluzácích, o dva roky později rovněž i akrobacie na motorových letounech. V roce 2004 se dostal do českého reprezentačního týmu v leteckého akrobacii. V roce 2010 se stal prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull Air Race, která dostala laické označení formule 1 ve vzduchu. Po osmi letech se v ní stal mistrem světa. Je i dvojnásobný mistr Evropy ve freestylu a vicemistrem světa v klasické akrobacii.

Více informací

Cena vstupenky v předprodeji: 200,-
Cena vstupenky v předprodeji s Novoměstskou kartou: 160,-
Cena vstupenky na místě: 250,-
Cena vstupenky na místě s Novoměstskou kartou: 200,-

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení