HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem
MUZEUM / HRAD / PROHLÍDKA / PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor / Gastro / Osobní rozvoj / Umění – Architektura / Vzdělávání / Zájmy / Hobby

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem

sobota 9. listopadu od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400 do 700 Zobrazit ceny
prodej do 8. listopadu

Celodenní vstupenka

Základní cena 700 Kč Koupit

Část Historický Hradec (dopoledne)

Základní cena 400 Kč Koupit

Část Salón republiky (odpoledne)

Základní cena 400 Kč Koupit

O akci

Navštivte více než deset významných památek, včetně těch, do kterých se běžně nedostanete! Užijte si neocenitelný zážitek plný fascinujících příběhů a zajímavých faktů. Průvodcem vám bude věhlasný architekt Josef Gočár, který se podílel na rozvoji našeho krásného města v době první republiky. Pohlédnete na město očima stavitele a zavítáte na místa, kam vás letáčky z infocentra nezavedou.

Zakoupit si můžete vstupenku na dopolední (400Kč) nebo odpolední (400Kč) část programu, nebo si rovnou pořídit zvýhodněný lístek na celodenní prohlídku (700Kč).

Cena vstupenky zahrnuje veškeré vstupní poplatky!

~~~

Program dne: 

Dopolední část: „HISTORICKÝ HRADEC“ - 10:00-13:00 - Vhodné pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o vzniku a historii Hradce Králové

Setkáme se u Bílé věže, kde začíná naše dobrodružství. Vyslechnete si vyprávění o vzniku a vývoji Hradce Králové v kontextu tisíciletí. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost. Prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění. Projdete se po městských terasách a kolem zpívajících stromů. Navštívíme starobylé sklepy, místo bývalého hradu a kobky odsouzenců v někdejší městské šatlavě.

Ve 13:00 si dáme lehký oběd, při kterém můžete ochutnat místní pivo.

Odpolední část: „SALÓN REPUBLIKY“ - 14:00-18:00 - Vhodné pro všechny, kteří chtějí prozkoumat všechny poklady moderního Hradce Králové

Pokračujeme od Klicperova divadlaProfesor Gočár vás vtáhne do fascinujícího příběhu o tom, jak se pevnost Hradec Králové během pouhých 30 let proměnila v moderní evropské město. Čeká vás přehlídka architektonických skvostů nejlepších stavitelů 20. století. Navštívíte Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je zapsanou národní památkou. Projdete pěší zónou na Masarykovo náměstí s kulisami rondokubistických fasád. Na Ulrichově náměstí uvidíte hradecké mrakodrapy. Také nahlédnete do Sboru kněze Ambrože a kostela připomínajícího zaoceánský parník. Na Tylově nábřeží se rozhlédnete ze střechy Gymnázia J. K. Tyla, které má tvar otevřené knihy, odkud jako na dlani uvidíte Sanderovu secesní elektrárnu Hučák.

Prohlídka končí v 18:00. Program se může změnit podle přání skupiny i neočekávaných událostí.

~~~

Termíny prohlídek 2024:

13. červenec 10. srpna ~ 14. září ~ 12. října ~ 9. listopadu ~ 14. prosince

~~~

❗ PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888 

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena.

~~~

Projekt podpořil Královéhradecký kraj a Česká komora architektů.

Pořadatel