Cestovatelské povídání: Mára Holeček - Simply Beautiful
PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor / Zájmy / Hobby

Cestovatelské povídání: Mára Holeček - Simply Beautiful

středa 6. března od 18:30
Městské kino, Mikulov
Vstupenky
Cena 120
konec prodeje 9 dní

O akci

Marek Holeček - SIMPLY BEAUTIFUL

Dechberoucí výšky, drsná ledová krása a nepředstavitelné dobrodružství nás čekají na  Povídání s Márou Holečkem, jedním z nejúspěšnějších a nejzkušenějších horolezců současnosti, který odmítá zažitou představu, že vrcholem veškerého horolezeckého snažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky. Stejně důležitými se pro něj  také staly obtížnost výstupu a styl, jakým se k vrcholu dostane. A o tom je i prvovýstup Simply Beautiful.

 A takhle nás zve Mára osobně: “Himalájské údolí Hunku mi v průběhu let umožnilo tři prvovýstupy na čarokrásné vrcholy, kde radost z bytí střídal boj o jediný nádech. Společně si projdeme příběhy, které nás vynesou nejen k vrcholům Sura Peaku, Baruntse a Chamlangu, ale též vrátí z výšin zpět na rovnou zem.”

Povídání doprovodí filmové záběry a fotky a také nepálská kuchyně. Typické pokrmy vám opět připraví Eliška. 

Marek Holeček

je elitní horolezec, cestovatel, filmový dokumentarista, spisovatel a fotograf.

Zároveň je i dvojnásobným držitelem prestižních ocenění Piolet d’Or, takzvaných Zlatých cepínů, které dostal za prvovýstupy majestátními kolmými stěnami himalájských vrcholů Gašerbrum I a Chamlang.  Od roku 2007 uspořádal nespočet horolezeckých expedic po celém světě. Má na svém kontě víc jak desítku prvovýstupů. 

Svým osobitým způsobem prezentace a přednášení získal řadu cen na mezinárodních i tuzemských festivalech. …a to si rozhodně nemůžete nechat ujít. 

www.marekholecek.cz

 

Pořadatel

Mikulovští Cestovatelé