Předprodej byl ukončen

Babička v trenkách
DIVADLO / Představení

Babička v trenkách

středa 28. 2. 2024 od 19:00
Dělňák Líšeň, Brno

O akci

Divadlo Petra Cendelína ve spolupráci s KC Líšeň Vás zvou na komedii

BABIČKA V TRENKÁCH
28. 2. 2024
od 19 hod
s přestávkou (na baru se můžete občerestvit před mezi i po představení)


Přijela babička z Londýna! Taškařice o tom, co všechno se může stát v jednom městečku na prvního apríla roku 1928. K čemu povede záměna identit, kanadské žertíky dospívající mládeže, nedoslýchavost zmatené tetičky a honička s policií? A jakou roli v tom všem hrají trenky s lampasem?

Tak to se všechno dozvíte na Dělňáku v Líššni. Klajdosvská 28.

tištěné vstupenky můžete zakoupit v Copycentru na Jírově 10. 

Více informací

Ztřeštěná komedie z roku 2008 z pera českého autora Vlastimila Pešky je inspirovaná vůní dvacátých let minulého století, prvorepublikovou módou či dobovými němými filmy, ve kterých se bláznivé fantazii nekladly překážky.
Děj se odehrává na 1. dubna roku 1928, tedy na den aprílový. Na začátku se seznámíme s majitelem obchodu s deštníky a pršiplášti panem Lumírem Dandou, jeho ženou Otýlií, dcerou Stelou, pubertálním synem Dodánkem a několika zákazníky.
Později se děj přesune na ulici, kde dojde ke zločinu a honičce s policií. Neprávem obviněný pan Mourek hledá záchranu v obchodě pana Dandy.
Aby uniknul pronásledování, musí se přestrojit do ženských šatů a předstírat, že je babička, která dojela z Londýna.
Podaří se panu Mourkovi dokázat, že je nevinný? Bude skutečný pachatel zločinu odhalen? Jakou roli v tom všem budou hrát trenky, zmíněné v názvu hry? A bude svatba?

Další akce pořadatele

VLADIMÍR JAVORSKÝ - Na návštěvě u Cimbal Classiku 2026 - 18. března od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Klasická hudba na zámku (Katedra bicích nástrojů) - 19. března od 18:00, Zámek Belcredi Líšeň, Brno

Večer u cimbálu - 27. března od 19:30, Velký sál radnice MČ Líšeň, Brno

Retro Dance Party - 10. dubna od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Klasická hudba na zámku (Katedra strunných nástrojů) - 16. dubna od 17:00, Zámek Belcredi Líšeň, Brno

ŠTEFAN MARGITA - Na návštěvě u Cimbal Classiku 2025 - 22. dubna od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Klasická hudba na zámku - Slavnostní závěrečný koncert - 14. května od 18:00, Zámek Belcredi Líšeň, Brno

B. HRZÁNOVÁ a CONDURANGO- Na návštěvě u Cimbal Classiku 2026 - 10. června od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Hudba v zámecké zahradě:Andrea Kalivodová a smyčcový kvartet FASHION STRINGS - 18. června od 18:00, Zámek Belcredi Líšeň, Brno

Líšeňské hody 2026: Pokáč/Vesna/FFO/ CC+Čvančarová,Ulrychová - 4. září od 18:00 – 6.9., Zámek Belcredi Líšeň, Brno

PAVEL ŽALMAN LOHONKA - Na návštěvě u Cimbal Classiku 2026 - 14. října od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

SPIRITUÁL KVARTET - Na návštěvě u Cimbal Classiku 2026 - 18. listopadu od 19:00, Dělňák Líšeň, Brno

Pořadatel

Kulturní centrum Líšeň - Dělňák

kclisen.cz

kulturnicentrumlisen