Předprodej byl ukončen

Den Blbec, Divadlo Pecka Uherské Hradiště
DIVADLO / Představení

Den Blbec, Divadlo Pecka Uherské Hradiště

neděle 10. března od 18:00
Spolkový dům, Ratíškovice

O akci

Robert Bellan

Den Blbec

Krimi parodie na motivy hry W. Shakespeara Romeo a Julie.

Major Vetchý a poručík Tichý vyšetřují záhadnou smrt dvou Shakespearovských postav - Tybalta a Merkutia. Dva rody, oba stejně vážné, jež vedou léta proti sobě boj, zas vyvolali nový nepokoj. Smrtí však klasický příběh nekončí, smrtí začíná a na konci budete se smát. Nebo bát. Nebo smát a plakat. Nebo spát. Jak se vám líbí! Ale to už je jiná komedie.

V původní Shakespearově hře Romeo a Julie funguje celkem 27 postav. Obvykle divadla při nasazení této klasiky obsadí každého, kdo je po ruce: vrátné, kulisáky, špatné herce na odpočinku, údržbáře, děvčata z kanceláří. V této hře rozhodně tolik špatných herců neuvidíte. Z praktických i kvalitativních důvodu jsme se totiž rozhodli zahrát vám tento kus pouze v pěti lidech. Ale nebojte se, o žádnou ze známých Shakespearových postav ochuzeni nebudete. Dokonce jsme ještě dvě nové hlavní postavy přidali. A pokud se vám vlídně na tuto taškařici hledět zlíbí, svou snahou nahradíme, co nám chybí.

Hrají: D. Macháček, M. Vrtáček, A. Pospíchalová, M. Horká,

          D. Vaculík/V. Gabrhelík

 

 

Další akce pořadatele

Dětský den s Maxíky - 2. června od 14:00, Letní parket Baník Ratíškovice, Ratíškovice

56. mezinárodní festival dechových hudeb Ratíškovice - 14. července od 11:00, Areál fotbalového hřiště Baník Ratíškovice, Ratíškovice

Pořadatel

Osvětová beseda Ratíškovice