Předprodej byl ukončen

Trať off the rails #2
KONCERT / Hudba – Ambient, Elektronika, Experimentální

Trať off the rails #2

sobota 16. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

w/ Alley Catss (HU)
Evil Medvěd & Keya Singh (UK/CZ/IND)
LilaTesla & Lukáš Prudík

Trať je kočovný festival, který prostřednictvím hudby, divadla a výtvarného umění každoročně oživuje opuštěné nádražní prostory po celém Česku. Akce Trať off the rails představuje jeho již druhé vykolejení mimo hlavní trasu do prostor Divadla 29. Kurátorovaný večer bude věnován hlavně audiovizuálním performancím spojujícím hudební vystoupení s živými videoprojekcemi, které různými způsoby ohledávají témata digitality, existence v online prostoru, kultury s ní spojené a jejich přesahů do reality.

Alley Catss je hlavním hudebním projektem budapešťského hudebníka a výtvarného umělce Mátého Eloda Jankyho. Ústřední charakteristikou jeho tvorby je zkoumání digitálních textur a motivů a reinterpretace jejich environmentálních a prostorových kvalit. Janky mimo jiné stojí za nezávislým experimentálním labelem Daddypower Records.

Evil Medvěd ve spolupráci s Keyou Singh uvedou nový AV projekt Social obligations from people on the internet, jehož vznik podnítila snaha o přijetí chronického bytí online jako svého osudu. Záměrem je neohlížet se na čas strávený u obrazovek s hrůzou, ale proměnit nashromážděný internetový materiál v něco vizuálně hektického a možná i tanečního. V Praze usazený skotský hudebník Evil Medvěd ve svých nekompromisních live setech sází na improvizaci za využití několika syntezátorů. Keya Singh je pražská vizuální umělkyně obvykle pracující s médiem videa, performancí a multimediální instalací. Její tvorba se zaměřuje na zobrazování vlastní identity, (populární) kultury a všední reality.

Premiérová multisenzorická kolaborace mezi hudebnicí a vizuální umělkyní Markétou Kubíčkovou alias LilaTesla a výtvarným umělcem Lukášem Prudíkem představí nový digitální environment a environmentální party troll. Bruslení na tenkém ledě. Smyslové klima a zvuk v nirváně vonící like teen spirit. Prchavé esence večírků. Po svém loňském debutu Jasmine Romance, zamilované emotivní nahrávce plné distortovaných ambientních ploch, se LilaTesla nyní obrací k flirtování s postklubovým zvukem, naléhavějšími podobami ambientu a syrovým analogovým noisem.

Více informací

www.festivaltrat.cz