Předprodej byl ukončen

DEK > Didi Kern / Elisabeth Harnik / Ken Vandermark (A/US)
KONCERT / Hudba – Experimentální, Jazz

DEK > Didi Kern / Elisabeth Harnik / Ken Vandermark (A/US)

středa 27. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Renomovaný americký saxofonista Ken Vandermark v čele mezinárodního tria, které buduje mosty mezi jazzovou improvizací, soudobou vážnou hudbou a rockovou avantgardou. Jediný koncert v ČR! 

Mezinárodní trio DEK, které koncertuje od roku 2014, spojuje dvě významné osobnosti evropské improscény, rakouskou klavíristku a skladatelku Elisabeth Harnik a bubeníka Didiho Kerna, se světově uznávaným americkým saxofonistou Kenem Vandermarkem. Koncert tohoto tria nabídne nevšední práci s dynamikou, mimořádnou hráčskou interakci, spontánní energii a kouzlo nepředvídatelnosti. Jejich hudba zahrnuje velmi pestrý rejstřík nejrůznějších hudebních vlivů a postupů.

Klavíristka Elisabeth Harnik má bohaté zkušenosti s klasickým klavírním repertoárem, soudobou vážnou hudbou i s postupy volné improvizace, bubeník Didi Kern se pohybuje jak na scéně rockové avantgardy (kapely Bulbul nebo Fuckhead), tak ve vodách freejazzu a evropské experimentální hudby. Americký saxofonista, klarinetista a skladatel Ken Vandermark je již více než dvě dekády jedním z nejaktivnějších a nejkreativnějších hudebníků na poli progresivního jazzu a volné improvizace. Bez nadsázky lze říci, že Vandermark je v tomto ohledu považován za hudebníka, který tuto oblast hudby v posledním čtrvrtstoletí výrazně ovlivnil v téměř celosvětovém měřítku. Nejde jen o šíři jeho hudebních aktivit (více než 20 aktivních hudebních formací od dua po velké orchestry v USA i Evropě), ale o jeho mimořádnou hudební invenci a schopnost originálně propojovat a překračovat hranice stylů a žánrů. Vandermark, který je poslední dekádu prakticky permanentně na turné po celém světě, spolupracuje s hudebníky jako jsou Mats Gustafsson, Peter Brötzmann, Paal Nilssen-Love, Paul Lytton, Hamid Drake, Paul Rutherford, Thurston Moore, Nasheet Waits, Getatchew Mekuria, Jim O'Rourke, italská skupina ZU nebo holandští The Ex.

Trio DEK vydalo v roce 2016  u labelu Trost Records desku Burning Below Zero a o rok později komplet tří alb pod názvem Construct 1-3 na značce Audiographic Records. Album Construct 3 zachycuje koncertní nahrávku pořízenou v Divadle 29 v roce 2017.

Ken Vandermark – baryton a tenor saxofon, klarinet
Elisabeth Harnik – klavír
Didi Kern – bicí

Další akce pořadatele

Deux Nouvelles Erreurs (FR) • Totoabas - 22. května od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

MMMM Saxophone Quartet (CZ/SK) - 2. června od 18:00, GAMPA, Pardubice

Tereza Ondrová: Sólo pro galerii • 42+PEOPLE: Where - 6. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Ioanna Paraskevopoulou: MOS (GR) • TANEC PRAHA 2024 - 19. června od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Rie Nakajima (JP) • Válek / Merta / Tarnovski: Metal - 23. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice