DEK > Didi Kern / Elisabeth Harnik / Ken Vandermark (A/US)
KONCERT / Hudba – Experimentální, Jazz

DEK > Didi Kern / Elisabeth Harnik / Ken Vandermark (A/US)

středa 27. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 120 do 180 Zobrazit ceny
prodej do 27. března
do zdražení čtyři dny

Základní vstupenka

Základní cena 180 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 120 Kč Koupit

O akci

Renomovaný americký saxofonista Ken Vandermark v čele mezinárodního tria, které buduje mosty mezi jazzovou improvizací, soudobou vážnou hudbou a rockovou avantgardou. Jediný koncert v ČR! 

Mezinárodní trio DEK, které koncertuje od roku 2014, spojuje dvě významné osobnosti evropské improscény, rakouskou klavíristku a skladatelku Elisabeth Harnik a bubeníka Didiho Kerna, se světově uznávaným americkým saxofonistou Kenem Vandermarkem. Koncert tohoto tria nabídne nevšední práci s dynamikou, mimořádnou hráčskou interakci, spontánní energii a kouzlo nepředvídatelnosti. Jejich hudba zahrnuje velmi pestrý rejstřík nejrůznějších hudebních vlivů a postupů.

Klavíristka Elisabeth Harnik má bohaté zkušenosti s klasickým klavírním repertoárem, soudobou vážnou hudbou i s postupy volné improvizace, bubeník Didi Kern se pohybuje jak na scéně rockové avantgardy (kapely Bulbul nebo Fuckhead), tak ve vodách freejazzu a evropské experimentální hudby. Americký saxofonista, klarinetista a skladatel Ken Vandermark je již více než dvě dekády jedním z nejaktivnějších a nejkreativnějších hudebníků na poli progresivního jazzu a volné improvizace. Bez nadsázky lze říci, že Vandermark je v tomto ohledu považován za hudebníka, který tuto oblast hudby v posledním čtrvrtstoletí výrazně ovlivnil v téměř celosvětovém měřítku. Nejde jen o šíři jeho hudebních aktivit (více než 20 aktivních hudebních formací od dua po velké orchestry v USA i Evropě), ale o jeho mimořádnou hudební invenci a schopnost originálně propojovat a překračovat hranice stylů a žánrů. Vandermark, který je poslední dekádu prakticky permanentně na turné po celém světě, spolupracuje s hudebníky jako jsou Mats Gustafsson, Peter Brötzmann, Paal Nilssen-Love, Paul Lytton, Hamid Drake, Paul Rutherford, Thurston Moore, Nasheet Waits, Getatchew Mekuria, Jim O'Rourke, italská skupina ZU nebo holandští The Ex.

Trio DEK vydalo v roce 2016  u labelu Trost Records desku Burning Below Zero a o rok později komplet tří alb pod názvem Construct 1-3 na značce Audiographic Records. Album Construct 3 zachycuje koncertní nahrávku pořízenou v Divadle 29 v roce 2017.

Ken Vandermark – baryton a tenor saxofon, klarinet
Elisabeth Harnik – klavír
Didi Kern – bicí