LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem
DIVADLO / MUZEUM / HRAD / PROHLÍDKA / PŘEDNÁŠKA / Cestování / Outdoor / Gastro / Osobní rozvoj / Děti / Umění / Vzdělávání

LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem

neděle 13. října od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
Cena 300
prodej do 12. října

O akci

Projděte se po městě s rytířem Toulovcem, který vám představí renesanční zámek UNESCOtajemné uličky a zapomenuté dvorky města. Během prohlídky si vyslechnete fascinující příběhy, uvidíte působivá sgrafita a unikátní sochy. Navštívíte piaristický kostel, kde zazní modlitba ve staroslověnštině, a uslyšíte hru na středověkou brumli. Na závěr si také vyzkoušíte střelbu z historické kuše.

Cena vstupenky (300Kč)  zahrnuje veškeré vstupní poplatky!

~~~

Půldenní program - 10:00-14:00 - Vhodné pro ty, kteří se chtějí projít Litomyšlí s rodinou, přáteli nebo sami, a prožít dobrodružství plné historie a kultury

V 10:00 se potkáme v Klášterních zahradách. Odtud se s rytířem vydáme na dobrodružnou a naučnou cestu Litomyšlí. Půjdeme po stopách významných osobností, jako jsou B. Smetana, A. Jirásek nebo B. Němcová. Pokocháme se místní architekturou od renesančního zámku UNESCO po fungl nový nadchod s vyhlídkou na náměstí. Potkáme strašidelná sgrafita z Váchalova Krvavého románu i působivé sochy od Olbrama Zoubka. Nahlédneme do tajuplných uliček zapomenutých dvorků. Rytíř k tomu bude vyprávět příběhy skutečné i tradované legendy, v piaristickém kostele pronese staroslověnštinou modlitbu a zahraje na středověkou brumli. Ve chvílích únavy s ním zamíříme do voňavé kavárny a na závěr si zastřílíme z jeho kuše.

Prohlídka končí ve 14:00. Poté je možné s Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd a skvělé místní pivo.

Program se může změnit podle přání skupiny i neočekávaných událostí.

~~~

Termíny prohlídek 2024:

16. června 21. července ~ 18. srpna ~ 15. září 13. října ~ 17. listopadu ~ 15. prosince  

Změna termínů vyhrazena.

~~~

❗ PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888 

Prohlídky jsou vhodné pro osoby od 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení.

 

Pořadatel