O akci je zájem, vstupenky rychle mizí

Koncert skupiny Olympic
KONCERT / Hudba – Rock

Koncert skupiny Olympic

sobota 20. července od 19:00
Letní scéna na zámku v Králově Dvoře, Králův Dvůr
Vstupenky
Cena 450
konec prodeje čtyři dny

O akci

V rámci Tour 2024 skupiny Olympic vystoupí tato legendární kapela také v areálu zámku v Králově Dvoře. Své fanoušky a příznivce, které má už v několika generacích, potěší v sobotu 20. července od 19 hodin. Jako předkapela zahraje místní populární Moped 56.

Velkolepá show a úžasná příležitost slyšet, vidět a zažít na vlastní kůži ucelené kouzlo koncertu nestárnoucí české legendy, kterou bezesporu skupina Olympic je. A aby byl zážitek kompletní, nepřijdete o ty největší hity z šedesátileté historie kapely Olympic.  To je Tour 2024!

POČET VSTUPENEK JE OMEZEN KAPACITOU AREÁLU!!!

Vystupující

Olympic (CZ) – web / fb

OLYMPIC  TOUR 2024

Skupinu založil v roce 1963 s původním názvem Karkulka (Karlínský Kulturní Kabaret) Miloslav Růžek.

Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby a debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbeatu. Po první polovině 70. let dvacátého století, nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrál baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl skvělé instrumentální výkony.

Texty dodávali zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba (v období 1965–1969 byl téměř výhradním textařem Pavel Chrastina).

V roce 2012 skupina oslavila své 50. narozeniny halovou koncertní šňůrou. V květnu 2013 zemřel po koncertě v Karlových Varech dlouholetý bubeník skupiny Milan Peroutka.

V květnu 2013 do kapely nastoupil bubeník Martin Vajgl. Kapela následně v letech 2013-2015 natočila novou albovou trilogii Souhvězdí a pravidelně koncertovala s programem Permanent Tour. V roce 2016 proběhlo akustické turné Plugged Unplugged a v roce 2017 Olympic v zaplněné O2 Aréně slavil 55. výročí svého vzniku. V následujícím roce pak vzniklo nové album Olympiku s názvem Trilobit, které vyšlo v září 2018.

V roce 2019 kapela vedle aktuálního koncertního programu oživuje materiál z prvního řadového alba Želva, který jako připomínku 50. výročí vydání původního LP představuje na speciálním vzpomínkovém koncertu.

V březnu 2020 ze zdravotních důvodů odchází Jiří Valenta. Na uvolněné místo klávesáka byl z více než 50 uchazečů vybrán Pavel Březina. V červenci a srpnu 2020 skupina nahrála nové Album Kaťata.

Pořadatel